Wpis z mikrobloga

Całun Turyński


@kiszczak: Poczytaj sobie o datowaniu całunu węglowym, które określiło jego powstanie na lata 1300-1400. Jest wiele argumentów będących za tym, że to zwykły i dobrze zrobiony falsyfikat. Tak samo jak wszystkie hostie zamieniające się w mięsień sercowy i tak dalej. Nawet w Polsce były takie "przypadki", które zostały prosto wyjaśnione grzybem, który wytwarza czerwony barwnik.

Ta kwestia w mojej ocenie naukowo nie jest rozstrzygnięta


I będzie zwasze, bo zwyczajnie
  • Odpowiedz
@kiszczak: Nazywanie czegoś normalnym lub nienormalnym nie ma sensu, bo to tylko powoduje kontrowersje. Moim zdaniem jedyne prawidłowe znaczenie tego słowa to "taki, jaki powinien być". Pozostałe znaczenia są bardzo mylące, szczególnie to "najczęściej spotykany", bo to sugeruje, że tylko to, co najczęściej spotykane, powinno być, co jest absurdem.
  • Odpowiedz
@Maciek5000 Jak już mówiłem- brak jest jednoznacznego dowodu. Ale są przesłanki niewyjaśnione- jak choćby osoba Chrystusa w historii, jak całun turyński. Tak samo z Buddą- jest wiele przesłanek, że był inspirowany przez Boga, ale żadnych dowodów. Dowodów jednak, które zaprzeczylyby jednoznacznie, że Jezus nie żył, nie ma. A są jednak jakieś, że żył. Dla mnie to sprawy tylko domysłów na ten moment.
  • Odpowiedz
Dowodów jednak, które zaprzeczylyby jednoznacznie, że Jezus nie żył, nie ma


@kiszczak: A jakbyś sobie wyobrażał takie dowody? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ktoś 2000 lat temu miał napisać w kronice "w naszej okolicy nie żył nikt taki jak Jezus Chrystus oraz Tom Hanks". Nie ma też dowodów, że 3000 lat temu nie istniał Bogdan z kilogramowymi jajami. Jak dostarczysz mi na to dowody to przyznam ci rację,
  • Odpowiedz
@restecp: cytując katoli: logiczne podejście nakazuje przyjąć kwestię Bogdana z kilogramowymi jajami jako nierozstrzygniętą. Zresztą o czym my mówimy, oni nie są w stanie nawet udowodnić istnienia jednego pieca xD
  • Odpowiedz
@Maciek5000: Skoro według Ciebie Boga nie ma, to zrób eksperyment wykopowy. Przez 100 dni pisz że Boga nie ma, a jak go to boli to niech Cię ukaże. Masz jaja? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kiszczak: No więc idąc tym tokiem myślenia istnienie Boga jest tak samo prawdopodobne jak istnienie Bogdana czy jakiegokolwiek innego boga wymyślonego przez człowieka, czy to Zeusa czy boga Ra. Oczywiście ja nie wiem, że Bogdan nie istniał, bo nie wiem czy istniał. Jednak przyjmując taki tok myślenia rozważanie czegokolwiek nie ma sensu, bo możemy uznać, że nasz świat jest pełen jednorożców i magii.
  • Odpowiedz
@kiszczak: Przekazy historyków na co?
Na to, ze istnial jezus chrystus?
Nawet jeżeli one są prawdą (ich autentyczność jest kwestionowana bądź też nie wspominają bezpośrednio o Jezusie) to nie potwierdzają w żaden sposób faktu, że był bogiem, a jedynie przewodnikiem sekty.
  • Odpowiedz