Wpis z mikrobloga

Hej, szybki update dla osób kibicującym mojemu baniaczkowi i nie tylko ;)
Troche podcinałem, kończe walczyć z niespodziewanym gościem (Compsopogon), dosadziłem kilka krzaczków, pare trawek, ograniczyłem światło (teraz jest jakieś 50% mocy), troche przystopowałem z nawozami no i jakoś tam leci na tej wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czekam aż przyjdą rośliny do lokalnego sklepu, żeby obsadzić prawy tył.

PS. coraz lepiej wychodzą mi fotki, ale długa droga przede mną...

siRcatcha - Hej, szybki update dla osób kibicującym mojemu baniaczkowi i nie tylko ;)...

źródło: comment_SAEGAyM5mFhzSdHdTW1mnGl8CHMgRytF.jpg

Pobierz
  • 11
@Czarli1234:

Ślimaki mają to do siebie, że jednak czyszczą. Jak dojdą do masy krytycznej to będzie ich coraz mniej. Spraw sobie stado wściekłych helenek jak kolega pisze i będziesz mieć z głowy, a ile frajdy ;) Teraz mam trzy ampuły, horde rozdętek i ganiające je helenki. Tylko są narazie małe więc wybijają im jaja i młode ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Taurus85:
Moje helenki postanowiły odejść w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siRcatcha: rozumiem Cie stary, mi skimmer ubil obydwie niebieskie ampularia w ciągu dwóch dni, więc zaslepilem bo lubię slimole bardziej od czystej tafli. Mi Helenki zrobiły porządek z zatoczkami, po tych czystkach gatunkowych już ich tam nie chciałem aby fajnych slimoli mi nie wybijaly, ale ponad miesiąc lapalem młode wychodzące z podłoża, z 20 zrobiła się dobra setka
@Taurus85: ampuły rosną u mnie do takich rozmiarów, że nawet pielęgniczki przed nimi uciekają ;) a helenki niech się mnożą, przynajmniej w sklepie za żarcie będę mógł zamienić :) teraz szukam natchnienia na obsadzenie prawego tyłu i dogęszczenia reszty. Lagenandra mi coś zdechła (znaczy walczy ale jej nie idzie...) i nie wiem czym mógłbym je zastąpić na środku za korzeniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siRcatcha: chcesz zrobić pełna ścianę z tyłu z roślin? Bo teraz jest fajna asymetria, no. Ale to nie jest obraz i pewnie chcesz wykorzystać każde miejsce żeby zwierzaczki je mogły lepiej wykorzystać bo w takiej otwartej toni to raczej mało się dzieje.
  • 0
@Taurus85 chce dalej trzymac 2/3 ratio ale przydalyby sie jakies zielone lodygowce na sciane o symetrycznych lisciach dla kontrastu. Lewa strona ma sie wylewac krzakami - taki jest plan ;)