Wpis z mikrobloga

Dlaczego #konfederacja jest tak uparta na naukę. Niby wykształceni ludzie, a nie dopuszczają możliwości, że natura nie do końca zdecydowała o płci. Co ma zrobić dziecko, które rodzi się z męskimi 'rzeczami' a od małego czuje się dziewczynką. Nie da się tego siłą wyleczyć.
Czy myślicie że "chłopiec" z filmiku nie został przebadany przez specjalistów? To oni przepisali mu hormony. Bynajmniej nie wygląda jak tem młody darkquen promowany w mediach.
Biedaczek jest skrzywdzony przez naturę, nie rozumie tego, co się z nim dzieje, a taki JKM, Braun chcieliby go jeszcze batożeniem leczyć.


#takaprawda
MarchwicaMuzgu - Dlaczego #konfederacja jest tak uparta na naukę. Niby wykształceni l...
  • 103
  • Odpowiedz
@trejn: Nigdze nie napisałam tego co próbujesz wmówić że tak było. To są prymitywne techniki manipulacji, większość ludzi je zna, więc po co to robisz? Z takim rozmówcą się bardzo niechętnie rozmawia. Przeczytaj historię tego dziecka, może zrozumiesz że postawienie diagnozy jest bardziej skomplikowane.
  • Odpowiedz
@MarchwicaMuzgu: te propozycje mają jakiś background, więc nie. Przerzucenie podatków na VAT jest według mnie realnym pomysłem, ale nie dlatego że pan Korwin tak powiedział. Analogicznie to że ktoś chce batorzyć homoseksualistów nie jest realnym pomyslem, i to że ktoś z konfederacji to zaproponuje nie czyni z tego poważnej propozycji. Naucz się myśleć sam zamiast brać czyjeś słowa za pewnik i walczyć z nimi/klaskać, bo ludzie którzy wierzą we wszystko co
  • Odpowiedz
@bussior: brak PiT i akcyzy to jest 350mld PLN mniej w budżecie. Oczywiście ja jestem za mniejszym podatkiem dochodowym i akcyzą, ale czy jest to możliwe w stopniu takim jaki proponuje Konfa? Chcesz przerzucić na VAT, czyli podwyżki VAT? Gdzie są te oszczędności? Pamiętaj że wszelki zobowiązania emerytalne są nadal finansowane z budżetu. Pięknie brzmią slogany "zostawimy pieniądze w kieszeniach polaków" ale takiez miany trwać powinny długie lata. Ja głosowałam na
  • Odpowiedz
@MarchwicaMuzgu: myślę że masz rację i jeśli te zmiany zostałyby wprowadzone drastycznie mogłyby być katastrofalne w skutkach, nie mniej uważam że nie należy liczyć tylko strat bo szczelny ujednolicony VAT zamiast skomplikowanych podatków typu pit na pewno będzie ściągany efektywniej. Poza tym, nie wolno ignorować napływu inwestorów który na pewno nastąpi po obniżeniu podatków, jest wiele przykładów ze świata potwierdzających ten scenariusz. Dla budżetu państwa chyba nie ma znaczenia przy pieniądze
  • Odpowiedz
@bussior: Ja nie jestem ekonomistką, a w likwidację PIT wierzę bo Pan Gwiazdowski mówił że się da ^^ Tyle że nasze Państwo leci co roku na deficycie z 50mld (teraz do tego dodaj 350...kosmos). Podatek dochodowy, akurat nie jest jakoś skomplikowany :D VAT i owszem.
  • Odpowiedz
Jakbym jako mała dziewczyna uslyszala ze moge byc chłopakiem jeśli tak sie czuje to teraz byłabym chlopakiem. Zawsze chcialam być chłopakiem, ubieralam sie w chłopiece cichy i trzymałam z chłopakami jako 6-13 latka. A jednak teraz normalna kobieta jestem.


@pani_indyk: gdyby tak sobie "o" można było wybierać płeć to teraz 3/4 chłopców którzy kiedyś mieli 10-12 lat byłoby dziewczynkami, a kolejne 3/4 dziewczynek w podobnym wieku byłoby chłopcami - wiadomo "chłopczyce"
  • Odpowiedz
@MarchwicaMuzgu: również ekonomistą nie jestem, ale nie rozumiem dlaczego uważasz, że PIT jest prostym podatkiem? Jeśli chodzi o deficyt to tak, on jest, ale osobiście nie uważam, że obecny system podatkowy sprzyja jego redukcji. Celowo unikam tematu całkowitej likwidacji akcyzy bo to też uważam za pomysł skazany na porażkę. Myslę, że odnośnie akcyzy należałoby przeprowadzić badanie polegającej na częsciowej redukcji i obserwowaniu wpływów do budżetu z innych źródeł. Jeśli na skutek
  • Odpowiedz