Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 247)
W cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" przypominam dziś jeden z najlepszych, najciekawszych filmów o podróży w czasie.

" Jeszcze raz Pearl Harbor " aka
" Końcowe odliczanie " (The Final Countdown, 1980)

Rok 1980-ty, okolice Hawajów.

**Amerykański superlotniskowiec USS "Nimitz" o napędzie atomowym i z ponad setką nowoczesnych samolotów na pokładzie, podczas ćwiczeń bojowych wpada w obszar niezwykłych zakłóceń atmosferycznych, które jak się okazuje, przenoszą w czasie cały statek wraz z załogą. USS "Nimitz" trafia do okresu na kilka dni przed atakiem Japończyków na Pearl Harbour, który bezpośrednio spowodował przystąpienie USA do II Woj.Św. w grudniu 1941 r.

Wkrótce wysłane z lotniskowca myśliwce F-14 Tomcat napotykają dwa japońskie samoloty atakujące samotną łódź płynącą po oceanie pod amerykańską banderą... Bez problemu zestrzeliwują śmigłowe myśliwce Zero (Mitsubishi A6M Reisen) należące do Cesarskiej Japońskiej Marynarki Wojennej.

Ratują w ten sposób płynącego łodzią jednego z ważnych ówcześnie w USA senatorów, który według źródeł historycznych miał wtedy zginąć! Kapitan "Nimitz'a" (Kirk Douglas) zastanawia się nad interwencją... Czy można zmienić bieg historii niszcząc japońską flotę? I czy byłoby to właściwe?


Zwiastun.

Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Końcowe+odliczanie-1980-33964).

Film on-line, 1080p, lektor, cda. [LINK** ⇦]

Od razu przypomnę też bardzo ciekawy film z podobnym motywem, który niedawno prezentowałem - o przeniesieniu oddziału japońskich żołnierzy kilkaset lat w przeszłość - w czasy samurajów i Szogunów.
"W pułapce czasu / Zagubieni w czasie".

Poprzedni wpis w cyklu - horror "Duchy / Upiory".

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...

A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#scifi #lotniskowiec #samoloty #wojna #akcja #podrozwczasie
#filmnawieczor #ogladajzwykopem

Montago - (Wpis nr 247)
W cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" przypominam dziś jeden z n...

źródło: comment_IcTky29WdCIVl7bWCqpvvVmGLqjPUEUM.jpg

Pobierz
  • 12
@Montago: Pamiętam jak oglądałem jako dzieciak u babci. Następnego dnia przyjechał po mnie tata, a ja tak przeżywałem ten film, że mu całą drogę o nim trułem (ok. 2h). M.in. zastanawiałem się, czy samoloty nie mogły wystrzelić rakiet na oślep (musiały pilnie wracać), bo na pewno by coś trafiły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy można zmienić bieg historii niszcząc japońską flotę? I czy byłoby to właściwe?


@Montago:

To by się amerykańskie władze wkurzyły, że im ktoś zepsuł false-flag.
@Jin: co nie? Niewiarygodne jak udalo sie im przemalowac lotniskowce, krazowniki i setki samolotow, zbombardowac samych siebie, zabic pare tysiecy ludzi i jeszcze do tego przekonac Cesarstwo Japonii, cale, od cesarza, przez admirala Yamamoto i jego sztab, po najbiedniejszego chlopa, zeby przyjeli za to odpowiedzialnosc, ba, nawet zeby byli przekonani ze sami twgo ataku dokonali.
Czapeczka foliowa nie uwiera za mocno?
@slapdash:

Nie, bo specjalnie zrobiłem sobie trochę luźniejszą. Nawet Pan Wołoszański zrobił program o tym, że Sekretarz Obrony USA został ostrzeżony o nadciągającej japońskiej flocie i nic z tym nie zrobił. (Ok, takie zaniechanie nie wyczerpuje definicji FF ale nie było też tajemnicą, że władze USA czekały na okazję, żeby utemperować młode Cesarstwo wymykające im się spod kontroli).

A jak Ciebie każda głupota w internecie tak pobudza, to poże pora na
@mitchumi:
Specjalnie kolejny raz drugą połowę filmu obejrzałem, i nigdzie puszki nie zauważyłem ;)

@Old_gamer1988:
" Eksperyment F..." oczywiście będzie ...

@DupciaJasia: Gdy pierwszy raz film oglądałem, to też czekałem na takie widowiskowe starcie z japońską flotą ;) I też żałowałem że tego nie było :P