Wpis z mikrobloga

Wiecie jaki jest problem z pomysłami Konfederacji, Korwina, Wolnościowców ?
Korwinizm zakłada ze każdy jest kowalem swojego życia. Nie powinno być systemu emerytalnego - każdy dobrowolnie odkłada. To samo tyczy się zdrowia itp kluczowych i kosztownych sfer.

Korwinizm zakłada że jak ktoś nie odłoży np. na starość to będzie miał problem lecz to będzie tylko jego problem.
Korwinizm nie rozumie ze tak nie będzie.

Mieliśmy wiele afer związanych z piramidami finansowymi. Ludzie tracili tam swoje środki. Bankierzy ci legalni jak i ci którzy bankierów udają wychodzą z założenia że jak ktoś oszczędził x tys zł to % tej kasy można takiej osobie zabrać.

Ci od Amber Gold zabrali 100%, od polisolokat koło 50% etc.

Korwnista powie: i co z tego ? To problem tych ludzi. Doda że byli głupi, nie przeczytali czegoś etc

Jaka jest praktyka ? Ze np mozemy zwolnić ludzi ze składek na ZUS, emerytury państwowej. Dostaną trochę wiecej... I wszystko pięknie. Lecz przyjdzie dzień ich starości, czasu emerytury.

Wielu z nich okaże się ze nia ma wystarczająco. Korwnista powie i co z tego ?!

Przychodzi wtedy partia lewicowa - mówi damy Wam emeryture obywatelką czy coś takiego. Głosujcie na nas.
Ludzie głosują na nich, dostają zasiłek od państwa.

Korwin głosił benzyna za 2zł (dziś mówi o 3zł) i drogi powinny być prywatne... mamy takie w Polsce - autostrady, ceny znamy...

Dajcie mi jakiś pomysł Korwina który naprawdę można wdrożyć i się utrzyma lata.

Tylko nie piście ze demokracja jest zła i to że ludzie mogą wybierać. Bo to zakłada ze Król jest po naszej stronie.... Lecz w praktyce na świecie przywódca niedemokratycznych krajów to komunista.

#konfederacja #polityka
  • 14
@maciundo:

Korwinizm zakłada że jak ktoś nie odłoży np. na starość to będzie miał problem lecz to będzie tylko jego problem.

Jak na razie korwinizm zakłada wspieranie statystycznej partii wzamian za ograniczenie wolności zgromadzeń xD
@topeknhl: liczę na emeryturę od angielskiego rządu. ZUS ponoś pada. Przyszedł PIS i nagle jest kasa na 500+ etc

W budżecie zawsze się znajdą środki na takie świadczenia - kosztem wszystkiego innego.

Meritum mojej wypowiedzi jest takie, że wprowadzamy system wolnościowy... spory % ludzi w nim nie podoła (to jest chyba oczywiste ?) i będą głosować na partie lewicowe.

Możemy pożyć 10-20-30 lat w kraju niskich podatków a potem obudzić się
@topeknhl: @Iskaryota: @Slucham_psa_jak_gra_: a tak na poważnie, na dziś w Polsce jakie Wy widzicie formy oszczędzenia na swoją emeryturę ? Każdy ma mieć mieszkania na wynajem ?:)

Podajcie dokładne formy, firmy, oferty gdzie Kowalski może oszczędzać. I to bezpiecznie. Tak zeby na 100% te środki były za 30 lat.

Patrząc na bankierów dzisiaj szczerze to im ufam mniej niż ZUSowi...
@maciundo: jakbyś posłuchał Korwina na żywo to byś wiedział, że to takie gadanie bo nie ma on właściwie konkretnego planu i nie liczy na zwycięstwo, więc może wszystko powiedzieć. Gdyby był realnie na progu zwycięstwa zaczęłaby się rewizja pomysłów i próba ich urealnienia do warunków. Nie da się tak z miejsca wprowadzić pewnych zmian i rozwalić budżet.

Samo ubezpieczenie zdrowotne musi być dobrze rozwiązane bo ktoś bez środków jeżeli trafi do
@maciundo: Ten świat stracił jakąkolwiek przewidywalność. To, co wydaje mi się za pewnik dziś, za 10 lat może się okazać największą mrzonką. Chciałbyś bezpiecznej przystani, ale jej zwyczajnie nie ma.
@Qullion: ja chodziłem na spotkania na żywo z JKM. Byłem jego wielkim fanem. Głosiłem jego słowo w necie.

Pamiętam jak z kolegą starszym ode mnie gadałem: ZUS jest zły, zobacz jakie OFE są dobre. Ze przyszłość to takie OFE a nie oszczędzanie w ZUS. A potem widzieliśmy jak OFE pompują sztucznie kasę w giełdę, kupując de facto wszystko co było...

Jeśli JKM nie ma konkretnych pomysłów to po co jest w
@maciundo: Nie można pewnych pomysłów wdrażać wybiórczo i do tego w społeczeństwie nastawionym roszczeniowo oraz biernym pod względem dbania o własną przyszłość. Żeby pewne mechanizmy zadziałały potrzebna jest synergia wielu czynników. Na początek potraktuj te wszystkie radykalne hasła Korwina jako pewien utopijny cel znajdujący się umownie po prawej stronie na osi X. Nie da się na tej skali dojść do niego, ale kierunek zmian powinien być skierowany właśnie tam, bo jest
@topeknhl: @Iskaryota: panowie ja wiecem co to oszczędzanie etc - mieszkanie w Polsce kupiłem z wkładem własnym 45% - 130 tys zł gotówką. Zaoszczędzone samemu w UK. Dzis do Polski przelane 3 tys zł...
Wiec ja sobie finansowo radzę... Wiec nie ma sensu skupiać sie na mnie ani też na tym co ja chce...

Liczy się to co chce większość. Wygrana PIS jest tego przykładem. I tak jak rozumie trochę
@niemamhumoru: Mentzena znam, mądry człowiek, szanuje.

"cel znajdujący się umownie po prawej stronie na osi X. Nie da się na tej skali dojść do niego, ale kierunek zmian powinien być skierowany właśnie tam, bo jest słuszny"

TAK SAMO myśli lewica :))))

Konfederacja 6%, Lewica 12%.

Chce tylko powiedzieć, że Wolnościowej nie widzący szarych prostych ludzi oddaje ich w ręce lewicy.... Kaczyński to rozumie i takich ludzi przejął. Dlatego na dziś rządzi...
Konfederacja 6%, Lewica 12%.


@maciundo: Konfederacja 0% w TVP, Lewica 10-20% w TVP (nie mówiąc już o TVN)

Daruj więc sobie porównywanie wyników wyborów do poglądów i programów politycznych - bo dobrze wiesz, że to nie one zadecydowały o wyniku ( ͡º ͜ʖ͡º)
@maciundo: Niestety całkowicie mylisz pojęcia. Co innego jest jak ktoś został oszukany, a co innego jak ktoś jest idiotą i nie myśli o przyszłości.

Jak ludzie będą musieli myśleć to będą działali mądrzej, więc cywilizacja będzie się rozwijać i będzie coraz lepiej.
Jak państwo będzie myśleć za ludzi, to będzie coraz więcej głupoty i cywilizacja zacznie chylić się ku upadkowi.

I nie mamy w Polsce żadnych dróg prywatnych. Te opłaty za