Wpis z mikrobloga

@Tamozaplotem: Krucjata weszła za mocno co? Jak życie znam, sama coś tam hodujesz? Pieprzenie o jakiś chorobach itp. to rak dla oczu, bo to nawet w tych legalnych "hodowlach" się zdarza i o ile nic nie wiem o kotach, to widziałem taką legalną hodowlę yorków, syf, smród, parzenie psów mających pokrewieństwo, by tylko mieć jakiś szczep miniaturek i opchnąć za 5 tysiaków. Numer hodowli z jakiś bieda związków, gdzie wystarczy składkę
Ale dlaczego miałaby się okocić? Bo ja widzę dwie możliwości i obie są złe. Raz, że jej nie wysterylizujesz i nie upilnujesz, więc będzie mieć młode, albo dwa, co gorsze, celowo ją rozmnożysz. Tylko w jakim celu? Dla zysku? Jak ktoś chce zarabiać na hodowli zwierząt, to niech to robi odpowiedzialnie i zgodnie z przepisami, dbając o dobro każdego zwierzaka.


@puddin: no kot to zwierze, przyjdzie jakiś kocur, zrobi z nią
@kosti9191: No właśnie po to masz sterylizować kota, żeby wypadki się nie zdarzały. Na świecie jest dostatecznie dużo bezdomnych zwierząt, nie potrzeba ich więcej. I to, że część takich "wypadków" znajduje dom nie jest argumentem za tym, żeby bezmyślnie mnożyć zwierzęta.
: podaj mi podstawę prawną nakazującą mi sterylizować kota


@kosti9191: Ale ty czytasz co się do ciebie pisze? ;) Nie ma podstawy prawnej, jest twój własny RIGCZ. Mnie by tam gryzło sumienie, gdybym przyczyniała się do bezdomności zwierząt. Dlatego albo pilnujesz kota, żeby się nie mnożył albo sterylizujesz i cześć.
@kosti9191: Potrzebujesz podstaw prawnych żeby zachowywać się rozsądnie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Sterylizacja ma wiele zalet - kocury nie znaczą terenu i nie są agresywne, kotki nie mają męczących rujek, a przede wszystkim nie rodzą się niechciane kocięta, które potem można spotkać na śmietniku. Podobnie sytuacja ma się z psami - te też powinno się sterylizować, żeby na świat nie przychodziły niechciane zwierzaki, albo żeby nie trafiały