Wpis z mikrobloga

Tak apropo tego https://www.wykop.pl/link/5180305/potracil-mezczyzne-prowadzacego-wozek-z-dzieckiem-smiertelny-wypadek-na/

Ostatnio zrobiłem trochę km, bo #bieszczady i te sprawy i dużo na A4 czasu spędziłem.

Możecie mi wierzyć, albo i nie, ale #bmw to jest stan umysłu. #patologiazewsi czy #patologiazmiasta - to nie ma znaczenia. Czy stare BMW, czy nowe, niemal każde, prawie każde, tak z 9/10 albo i więcej jeździ po autostradzie, źle, czyli:

- ja 140 km/h (pewnie kilka więcej), a mnie wyprzedza lewym, jakbym stał w miejscu (pewnie >30 km/h więcej)
- siedzi na tyłku innemu kierowcy (standard)
- widzisz daleko, ale to naprawdę daleko, we wstecznym #bmw, wskakujesz na lewy i wyprzedzasz z prędkością lekko ponad 140 km/h, byle szybko i zaraz masz go na tyłku pół m za Tobą (a nie wyprzedzałeś wcale długiego tira). A ja naprawdę bardzo dobrze oceniam odległość auta we wstecznym.
- jak zjedża (łaskawie wreszcie, po pół roku jazdy) na prawy pas, to zjedzie Ci 1 m przed Tobą, choć 1 km wolnego pasa ma przed sobą, bo go grawitacja głupoty chyba ściągła z nienacka
- kierunkowskazu użyje, jeśli dokupiono w opcji (tyczy się zwłaszcza nowych BWM, o dziwo). Im bardziej zaagrotuningowany, tym prędzej kierunkowskazu użyje, aby pokazać kicz roku, pasek ledowy z kiosku ruchu czy inne bajery.

To jest tak pewna obserwacja, że ja jestem w stanie się założyć, nawet o 1000 zł, że wyjeżdżam z #krakow na A4 i pierwsze BMW, które mnie wyprzedzi odwali któryś z tych numerów. Tak wysokie prawdopodobieństwo jest jak chodzi o te markę i jej użyszkodników. No sorry, ale marny procent normalnych kierowców nie zrobi różnicy w ogólnym postrzeganiu tej marki. To stan umysłu. Drudzy w tej "chlubnej" kolejcie są kierowcy #audi, ale ich jest zauważalnie mniej w stosunku do ogółu kierowców #audi, aniżeli Ci z #bmw.

Teraz ten wypadek w #warszawa - widzisz #bmw - oczywiście >20 lat i agrotuning na wiejskie karyny, który chyba legalnie nie powinien przejść przeglądu, nawet u mietka w stodole, bo by w kanał to auto nie trafiło na tych kołach. A młodzi i głupi oczywiście kupują takie >20 letnie BMW, które nawet prosto nie stoi drodze i chyba stabilizują kierownicę żabką do rur w trakcie jazdy. Na stacji tankują za 100 zł, bo oczywiście słoik na taśmie zamiast baku, bo ruda pewnie zżarła uchwyty i zgubili bak jak kręcili bączka. Nie wspomnę o tym, że tak naprawdę to mało kto potrafi dobrze jeździć tylnionapędowcem, ale zaraz, będzie no jak to?! Ja nie potrafię?! W GTA mam 123 odznaki!

#samochody #polska #polskiedrogi
  • 22
  • Odpowiedz
@daox: mam bardzo dobrą ocenę odległości, zawsze możemy sprawdzić, moje auto lub Twoje i przejedziemy się A4 i zobaczymy, jak kto prowadzi (czytaj: nie szybciej). Nie boję się weryfikacji swoich umiejętności.


@devopsiarz: Kierowca BMW here ale wawa. Chętnie bym Ci pokazał jak jeżdżę po autostradzie to może byś zmienił zdanie bo generalizujesz (imho lepiej od Ciebie). To samo można napisać o kierowcach audi albo skody. No i z tego co
  • Odpowiedz
@tejotte: super, bardzo chętnie, dodaję Twój komentarz do ulubionych i jak będę w warszawie, bo czasem jestem, to za w czasu dam Ci znać i mam nadzieję się zgadamy, ew. Ty gdybyś miał w planie być w krakowie, też pisz śmiało.
  • Odpowiedz