Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dolan:


po #$% ludzie mają skrzynkę na takim Onet albo WP skoro można mieć na google XD tak bardzo nie rozumiem

Kwestia wygody i przyzwyczajenia. Wielu ludzi ma konta pocztowe dużo starsze niż gmail. Poza tym poczta na onet i wp jest bardzo prosta i intuicyjna. Gmail natomiast z tymi swoimi flagami, etykietami zamiast folderów i jakimiś dziwnymi archiwizowaniami odstrasza już na starcie.

@pss8888: @grinsekatze: @neo_1995: nie wiem
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny

importowanie z innej skrzynki.

Z tego co pamiętam to kiedyś gmail potrafi pobrać tylko odebrane. Z folderami sobie nie radził.

przekierowanie poczty

Zasadniczą wadą przekierowań i trzymania wszystkiego na serwerach google jest to że wiedzą o tobie niewyobrażalnie dużo. Do tego że google wie gdzie się było w dowolnym momencie w przeszłości ludzie się już przyzwyczaili. Mnie normalnie rozwaliło jak przysłali mi zestawienie zakupów z lat minionych gdzie google bez pytania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pss8888: nie upieram się, że Google jest najlepszą firmą pod tym względem, ale przy spamerskim dnie jakim jest WP czy Onet jest mnóstwo lepszych alternatyw, również tych podchodzących bardzo poważnie do prywatności. Po prostu nie ma sensu siedzieć cały czas na WP bo 15 lat temu założyłem tam konto.
  • Odpowiedz
@yuim: serwer ciągnie ok 200w, jeden dysk hdd 4 TB w czasie zapisu/odczytu ok. 6W, załóżmy że jest 10 dysków na serwer, switch itp. dodajmy 10W, czyli w najgorszym przypadku wychodzi 0,00825W na 1GB przestrzeni dyskowej, 1 e-mail bez załącznika to ok. 0,3 MB, czyli 56 maili to ok. 16,8MB czyli ok 0,0001386W czyli 138,6*10^-6 W, żarówka LED pobiera ok. 4W czyli 28860 razy więcej niż 56 maili. oczywiście dane o
  • Odpowiedz
@skowron666: no trochę się pomyliłeś, bo tam porównują energię potrzebną do przechowywania 56 maili przez rok z energią zużytą przez żarówkę LED w ciągu godziny, masz założenia tych obliczeń na dole strony:
https://www.bnpparibas.pl/uwolnijchmuredlaziemi/
nie wziąłeś pod uwagę też, że mail nie jest przechowywany w jednej kopii tylko w co najmniej dwóch. Jak chcesz coś udowadnić to najlepiej napisz maila do nich i zapytaj jak to policzyli, wtedy będzie można dyskutować czy
  • Odpowiedz
@Dolan ja mam Gmaila od 2010 i spam nie przychodzi w ogóle oprócz jakichś newsletterów z info praca. W 10 lat mam niecałe 6000 wiadomości na skrzynce. Na Interii w 3 lata nabilem grubo ponad 10000 samych spamów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dolan: też nie wiem, mam Gmaila 10 lat i jestem w #!$%@? zadowolony, kompletny brak reklam czy spamu, a jak się coś zdarzy to filterki antyspamowe wyłapują jak złoto.
Z resztą statystyki mówią same za siebie (wiem, że to zasługa Androida, a część kont jest martwa, założona tylko w celach zalogowania do sklepu Play), ale mimo wszystko.
radziuxd - @Dolan: też nie wiem, mam Gmaila 10 lat i jestem w #!$%@? zadowolony, komp...

źródło: comment_496N3dMhLpS5WVeeOVhLbroacxiBxvPO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz