Wpis z mikrobloga

@matra: J. KENJI LÓPEZ-ALT z Serious Eats wręcz zaleca stosowanie malaksera z ostrzami do robienia ciasta do pizzy.
tu przykładowy przepis:
https://www.seriouseats.com/recipes/2016/05/spicy-spring-sicilian-pizza-recipe.html
1.
To Make the Dough in a Food Processor (recommended): Combine flour, salt, yeast, 0.35 ounce olive oil, and water in the bowl of a food processor fitted with the blade or dough blade attachment. Process until a dough that rides around the blade forms, then continue processing for
dough blade


@tmkg: czyli się zgadza ¯\_(ツ)_/¯ nie wiem, może błędnie, ale nie używam noży do siekania w przypadku większości ciast, jakoś mi to do siebie nie pasuje. No ale o to mi chodziło, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matra: To zależy jeszcze jakie ciasto, czy ciężkie, czy raczej luźne. Jeśli gęste, to ja bym nie ryzykowała, można spalić blender ;p mój na szczęście jak się przegrzewa, to po prostu przestaje działać do momentu aż ostygnie. Prościej będzie ręcznie wyrobić imo.
Jeśli już robiłaś, to daj znać, czy się udało ;).
@bacanahali: bo jestem wygodna i chcę wiedzieć czy się da. Po to mam blender, żeby rękami nie musieć majtać, kruche też robię w blenderze i co mi zrobisz? (σ ͜ʖσ)
@makeitstop: ten blender ma tyle lat i tyle lat jest katowany, że chyba niezajebywalny, niemniej nie próbowałam nigdy drożdżowego w nim robić. Jak na razie to jestem w pracy, zabawę zostawię sobie
Po to mam blender, żeby rękami nie musieć majtać


@matra: przy takim podejściu to niedługo nie będziesz mieć blendera. Te silniki nie służą do mieszania ciast.
@papiez_: mój blender kupiłam w grudniu 2013 roku i korzystam z niego średnio 2-3 razy w tygodniu, czasem częściej, czasem po kilka razy dziennie - masło orzechowe, hummus i inne pasty warzywne, ciasto kruche, tarcie warzyw jakichkolwiek, potem mieszanie tych warzyw z ciastem na placki/burgery, mieszanie mas na różnego rodzaju ciasta, w tym gęste ulepy i nie pamiętam co jeszcze. To jest mój podstawowy sprzęt w kuchni. A, mięso też w
@Keep_Calm: no ja to rozumiem, ale od początku pisałam o nożach plastikowych, a nie o siekaniu ciasta. Niemniej najprawdopodobniej i tak sobie odpuszczę, bo nie będzie mi się chciało stać z ręką na pulsie przy blenderze, ewentualnie spróbuję nie licząc na jakieś cuda ¯\_(ツ)_/¯
@Keep_Calm: Polecam stronę Serious Eats i tamtejsze Pizza Lab. Wg ich "badań" to właśnie ostrza i malakser użyty do połączenia składników skutkuję bardzo dobrym glutenem:
To mix the water in, there are three basic methods: the food processor, the stand mixer, and the no-knead method. The food processor is by far my favorite if quick and easy results are what I'm after. The violent beating that dough gets inside a quality
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tmkg: Pierwsze słyszę... Piekę chleby na zakwasie od dwóch lat i najlepsze ciasto wychodzi właśnie, gdy wyrabiamy je (składamy) ręcznie. Czas jest niezbędny do powstania pysznego chleba ;)