Wpis z mikrobloga

Czy jesteś uzależniony od alkoholu ?

Jak się okazuje istnieje coś takiego jak test baltimorski, który na podstawie wielu ale konkretnych pytań jest w stanie określić czy dana osoba ma poważny problem z alkoholem.

Test mozna rozwiązać pod linkiem

http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=alkohol

Od dawna wiadome jest, że nie istnieje coś takiego jak dzienna bezpieczna dawka alkoholu, dzięki której nie jesteśmy w stanie się uzależnić.

Mówią o tym jednogłośnie wszystkie instytucje ostrzegające przed alkoholizmem jak i ośrodki leczenia uzależnień w Polsce.

#alkoholizm #uzaleznienie #ciekawostki
  • 22
@andree2012: Wiele wskazuje na to, że niestety jesteś uzależniony(-a) od alkoholu. Nie ulegaj złudzeniom, że sam(-a) sobie poradzisz z uzależnieniem. Nie masz już szans na kontrolowanie swojego picia przez dłuższy czas. Dlatego powinieneś(-naś) starać się teraz utrzymywać całkowitą abstynencję od alkoholu. Każdy kieliszek może spowodować nawrót picia.

Powinieneś(-naś) natychmiast zgłosić się do placówki odwykowej i rozpocząć terapię. Jeśli jesteś właśnie w alkoholowym ciągu, możesz zacząć od odtrucia na oddziale detoksykacyjnym, a
@andree2012: #!$%@? ta strona
Cierpisz z powodu bardzo ciężkiej depresji. Twoje ciepienie może chwilami wydawać Ci się nie do zniesienia. Intensywne, negatywne nastroje bywają niebezpieczne - poczucie braku nadziei i wszechogarniającego nieszczęścia może wzbudzić u Ciebie impulsy samobójcze.
#!$%@? mnie idę pić
@andree2012: Jeśli wypełniałeś(-aś) szczerze kwestionariusz, najprawdopodobniej nie masz problemów z piciem alkoholu.
Gratulujemy!

Pamiętaj jednak, że Twój dzisiejszy dobry wynik nie może być usprawiedliwieniem dla nadużywania alkoholu jutro. Staraj się nadal kontrolować swoje picie (nie pij codziennie, nigdy nie upijaj się, nie siadaj za kierownicę po alkoholu, ani nie staraj się uciekać od problemów codziennego życia przy pomocy alkoholu).

Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie wartość informacyjną i nie
@slapdash: nie o to chodzi, nie da się na każde pytanie odpowiedzieć TAK lub NIE, dodatkowo 2 na tak to bez problemu z alkoholem, a zaznaczysz 3 to nagle picie staje się ryzykowne.
@slapdash: Może źle się wypowiedziałem, nie do końca wiem jak to ubrać w słowa. Nie do końca podobają mi się pytania na "kiedykolwiek", bo mogło to być grube lata temu i tylko raz, a już wychodzi z tego problem.

Np. wystarczy zaznaczyć "Czy pijesz czasami samotnie" (np. piję piwo wieczorem, sam przed kompem) "Czy kiedykolwiek straciłeś pamięć..." (Tak, raz) "Czy cieszysz się na myśl o napiciu i szukasz ku temu okazji"
@Queltas: no coz, bo to oznacza picie w sposob ryzykowny(np. Przez picie w samotnosci). Nie oznacza uzaleznienia, ale wskazuje na jakis trend ktory moze do niego prowadzic. Ii ostrzega zawczasu, bo samodzielne rozpoznanie problemu zdazy sie za pozno.