Wpis z mikrobloga

Miruny mam do wydania ok 4k na części do nowego PC. Ze starego zostawię dysk ssd i zasilacz a resztę sprzedam. Jako, że zatrzymałem się na gtx 660 i i5 2500k pora na zmianę. Co proponujecie za ten budżet? Nie ukrywam, w nowinkach nie siedzę ani nie sledze od paru lat. Może ktoś stał przed podobnym wyborem i się podzieli co zakupił. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#pcmasterrace #komputery #technologia #intel #dogier
1mnew - Miruny mam do wydania ok 4k na części do nowego PC. Ze starego zostawię dysk ...

źródło: comment_fvc3UnF8ukRV4acCzJlFnn6te73C8UdM.jpg

Pobierz
  • 17
@1mnew: na zestawy z purepc to radze uważać, oni je składają w morelach tylko w zawyżonych cenach niektórych komponentów, sprawdzaj ceny w innych sklepach bo zapłacisz 490zł za płytę wartą <390zł
ramy tez złe w sumie (jak chcesz podkręcać mocno to bierzesz te, jak odpalić xmp i tyle ew. małe oc -1 cl to masz 3733cl17 w cenie ich 3333cl16
w zestawie liptona obudowa jest do zmiany, armisa nie bierzemy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1mnew: za 600zl mam nowy ryzen 2600x na 36 niesiecznej gwarancji xkom. Warto rozważyć a 350zl dolozyc do grafy
@dwal: 1. tylko on już w zestawie ma 5700xt
2:ryzeny 2xxx są beznadziejne bez dużego oc, ryzen 3600 jest wyżyłowany na maksa fabrycznie i oc nic nie daje
3: ryzeny 2xxx mają problemy z szybkim ramem, musiałby brać wtedy ballistixy i się bawić z podkręcaniem ich a on nie chciał oc
4: trzymanie procesora po OC na zwiększonym napięciu skraca jego życie
@10129: a po co ma robić jakieś oc pamięcie oraz procesora?
procesory w wersji x zostawia się tak jak są bądź ewentualnie minimalny offset na undervolting żeby trzymał wyższy boost
pamięć ram 3000-3200 mhz jest w zupełności wystarczająca do ryzenów 2 generacji.

nie rozumiem twojego komentarza
@dwal: bo jak już kupujesz microny E to mają lecieć 3400 cl14 ¯\_(ツ)_/¯ swoją drogą chętnie bym zobaczył jak wydajnościowo ryzen 3600 z ramem 3733 sie porównuje do 2600x z ramem 3200 cl16, bo z tego co widze wszystkie testy sa na 3200cl16, a w 3600 nie uzywasz takiego wolnego raczej normalnie
z tym oc masz rację, x faktycznie z tego co widzę się podkręcać nie lubi
to kwestia tylko tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10129: te 244fps to tylko i wylacznoe dlatego ze ktos obsadzil wszystkie 4 banki pamieci. To daje mega kopa ryzenom