Wpis z mikrobloga

@fervi: Nie, usunięta razem z DX9. Ale pamiętam, że fatalnie wydajnościowo się sprawdzała. A pod dx11 z dxvk brakuje co prawda części efektów z poziomu "ultra", ale tak ogólnie to fpsy z win10 przy ustawieniu grafiki 10/10 = fpsy z linuxa przy 8/10. Jest naprawdę dobrze.

@aircod:
Koniecznie musi być wyłączony vsync, bo generuje input lag - tak nawiasem.
@aircod: Próbowałem Lutrisem na i5-2400 z gt9500 ale vulkana ni ma więc nie udało się zainstalować nawet battle.net
Pod windą bzika z wyłączonym wszystkim i ustawiony na 1 w rozdzielczości 700p ~30fps. Ale ta karta to hovno na poziomie integry z tego procka.
@aircod: Te intele mają pierwotną obsługę vulkana ale ja i tak bym próbował bo z tego co kojarzę odpaliłem na tym super street fighter IV i działało zajebiście jak na kartę intela.

Co do wsparcia to nie wiem jak obecnie ale po prostu np aplikacje (akurat chyba nie po dxvk) mi się nie włączały bo nie miałem jakiejś obsługi rozszerzenia do vulkana w GPU.
@aircod: Gdybyś był zainteresowany, to z ciekawości dzisiaj w pracy odpaliłem Classica (na retaila nie mam miejsca). Grafika zintegrowana, CPU i5-3320M, Mint 19.2. Bardzo ładnie działał - 60 fpsów przy ustawieniach 3-4/10. Więc możesz śmiało próbować :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lstr: Mój retail wyciąga 40FPS na Windows, dzisiaj udało mi się w końcu zainstalować na laptopie. Na Linuxie pewnie byłoby gorzej, trochę dziwne. 2-3/10