Wpis z mikrobloga

fringilla nie była czarna, czarni nie mogą być bladzi


@marcelus kwestia tłumaczenia, może ktoś przetłumaczył na angielski, że nie była blada tylko spłowiała ;) chociaż wiadomo, że to bez znaczenia skoro Netflix ma wiadomy sposób interpretacji
  • Odpowiedz
  • 9
@marcelus O nieee, w serialu fantasy z całkowicie wymyślonym światem, fantastycznymi bestiami i magią będą czarni ludzie! Koniec świata! ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@rivers666: @Voraz: jakby dziś Harrego Pottera kręcił netflix to połowa aktorów byłaby z mniejszości. Jednak 15 lat temu nikt się tym aż tak nie przejmował i oddali wiernie postaci z książek. Hbo w got też nie wsadziło kolorowych do ludzi północy i do mieszkańców wimterfell. W Hollywood jest ze 100k aktorów. Można ich dobrać dokładnie tak jak w książce lub oddać etniczność postaci.

Poza tym jak nie widzisz tu propagandy
  • Odpowiedz
  • 4
@marcelus W książce tej i dużej mierze innych w przypadku większości postaci, w ich opisach nie wspomina się nawet o kolorze skóry. Bo na uj? Jakie to ma znaczenie dla postaci w świecie gdzie rasizm (w wydaniu człowiek vs człowiek) nie istnieje?
  • Odpowiedz
@j3sion: akurat Harry Potter znacząco różni się od książek, szczególnie wiele wydarzeń pokazanych w filmie.
Nie interesuje mnie szczerze czy to jest jakakolwiek propaganda, bo to w żaden sposób nie wpływa na jakość dzieła. Dobry serial to nie taki który odwzorowuje 1:1 książkę a taki który jest po prostu dobrze zrobiony.
  • Odpowiedz
@Voraz: rozmawiamy o postaciach, ciężko żeby się nie różniły wydarzenia skoro musisz upchnąć książkę którą czytasz 8-12h w 2h film gdzie same dialogi są dużo wolniejsze od tempa czytania. Moim zdaniem postacie w serii hp były dobrane świetnie. Jednym z warunków np. był angielski akcent aktorów. Obecnie by pewnie nie przeszło.
  • Odpowiedz
@j3sion: no nie wiem, dla mnie często postacie itak przedstawiają fajną historię i to się dla mnie liczy. Na szczęście mi nie przeszkadza to jak bohater wygląda. Współczuję, bo pewnie to bardzo irytujące ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Voraz: Mi tam w wiedźminie nie będzie przeszkadzać, bo nie jestem fanem Sapkowskiego. Jednak wpychanie mniejszości tylko po to żeby był miks zamiast spójnych społeczności to typowe propagandowe działanie.

Niedawno M. Obama żaliła się że biali uciekają z dzielnic gdzie wprowadzają się czarni. Jak napisałem pod postem że ludzie lubią się otaczać podobnymi sobie i zazwyczaj takie społeczności żyją w spokoju to dostałem bana za rasistowskie pomysły. Jak to? Spójne etnicznie
  • Odpowiedz
@j3sion:
W końcu zrozumieją, jak przyjdzie nowe pokolenie, zantagonizowane wobec mniejszości. Już badania statystyczne to pokazują. Takiego netfliksa portfel mocno zaboli za pare lat.
  • Odpowiedz
W jaki sposób wpływa to na odbiór serialu?


@Miloszun: Nie wiem czy zauważyłeś ale aktor gra swoją twarzą i głosem, a czarni różnią się od białych właśnie tymi rzeczami. https://vimeo.com/260482470 Tu się pani wypowiada, moim zdaniem wierność książce nie byłaby taka ważna jakby stworzyli postacie których w książkach nie było i pokazali je jako kolorowe.

@Voraz: Kolejnym dobrym przykładem jest Władca pierścieni. W Hobbicie tak bardzo chcieli wsadzić kolorowych, choć
  • Odpowiedz