Wpis z mikrobloga

@Perkotka moja mama zawsze zamiast wrzucić znicze , zabiera je do domu, myje/czysci i za rok znowu do użytku. Ogolnie to jest dosyć eko, ale bez jakichś skrajności. Czasem jak jakis stary mebel chcialem #!$%@?ć i spalić, to mowila , ze ona zamowi kontener i niech firma po to przyjedzie, bo nie bedziemy palic w piecu sklejką, bo to klej i tak nie wolno - szanuję mocno.
@Perkotka: i to jest super. Wogule jak ostatnio przechodziłem koło śmietnika na cmentarzu to to jest dramat. Żadnego segregowania, wszystko spieprzone do wielkiego kosza. Dlaczego nie segreguje się zniczy przecież to są jakieś miliony ton odpadów.


@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: zależy od cmentarza - na Rakowickim w Krakowie są osobno na papier/plastik, na szkło i na zmieszane... Inna sprawa czy ludzie się do tego stosują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@enron: Próbowałem wprowadzić to u siebie w parafii. Co z tego iż oddzielnie kwiaty naturalne, ziemia i chwasty, jak zapakowane w plastikowe worki i reklamówki. Pojechało wszystko razem na sortownię jako zmieszane. To zdaje egzamin tylko wtedy, gdy zabierane są do domów, i tam sortowane -wielu u nas tak robi, bo i tak płaci się za śmiecie. Ale wielu się nie podoba: "przecież składamy się na wywóz śmieci" -u nas składka
Już w niektórych miejscach zaczyna się to pojawiać, ale trochę mały ten regał. Poza tym zawsze można wygrzebać z kosza, w końcu wystarczy go umyć, wymienić wkład i znicz jak nowy. Powinno się to praktykować, an ie kupować bez przerwy nowe i generować śmieci... Tyle potem tego chłamu po cmentarzach się wala.


@fizzly: Lepiej już znicz LED. Wkłady uwalniają CO2 podczas procesu spalania do atmosfery.