Wpis z mikrobloga

@Perkotka: Ja w ogóle bym zakazał produkcji tego gówna. Nie dość, że generuje masę odpadów to wygląda zwyczajnie #!$%@? i bez gustu. Mało tego - może jakiś #!$%@? dyktator się we mnie budzi, ale tak samo zakazałbym budowania #!$%@? nekropolii i stawiania tych obleśnych, #!$%@? pomników z marmuru/granitu itd. Albo prosto do ziemi i niewielka pamiątkowa tabliczka, albo do pieca.
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: nie Ty jeden. Zadumałam się nad tematem w czasie sprzątania grobu. Przyzwyczajona do segregacji a tu aż się prosi, bo podział łatwy wyjątkowo - ziemia, patyki i kwiaty, plastik, szkło i właściwie koniec tematu. Nawet mogę ze znicza ten krążek metalowy wygrzebać, jak się jeszcze trafi.

Ale nie, kontener wielki, jeden na wszystko i lecimy. Miejsce jest. Kontenery są. A tematu nie ma. To już się lepiej zmarli recyclingują niż
@Perkotka: Pomysł świetny, ale obawiam się że Janusze z lokalnych stoisk będą albo sami te znicze zabierać, albo będą to niszczyć.
Mnie to niemiłosiernie #!$%@?. Jak raz byłem w Niemczech na cmentarzu to nie dość, że wygląda pięknie to jeszcze niesamowicie zadbany. Normalnie ogród, w którym można pospacerować. Przy wejściu taczki i konewki. Wielka beczka do nabierania wody. Oczywiście wszystko za darmo, nic nie przypięte nawet sznurkiem. U nas taka darmowa
@raFFcio: a to jakieś halo? Grabki, miotły, haczki i inne ustrojstwa do sprzątania przy grobach wiszą pękami przy punkcie poboru wody, razem z konewkami.

Też marudy takie narzekały, a że pokradną, a że poniszczą, a że Polacy... i od paru lat nie noszę swojego sprzętu, bo zawsze jest na miejscu. Nie przesadzaj z tym pięknym zachodem, cmentarze akurat mamy ładne i zadbane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krystal_Tri_tapik: w Polsce nigdy i nigdzie czegoś takiego nie widziałem. Nie zachwycam się bezkrytycznie zachodem bo każdy ma swoje wady i przywary. "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Ale faktem jest, że kulturę to mają na wyższym poziomie jako społeczeństwo i nam jeszcze daleko żeby to nadgonić. Zwłaszcza po skażeniu komunizmem. (A w ich przypadku mam na myśli "rdzennych", bo imigranci to nie rzadko gorsza dzicz niż mamy aktualnie tutaj. I
@fizzly:

Poza tym zawsze można wygrzebać z kosza

1796 - Edward Jenner opracowuje pierwszą szczepionkę, na ospę prawdziwą

1928 - Alexander Fleming opracowuje pierwszy antybiotyk (penicylinę)
2019 - w dobrym tonie u postępowej elity jest grzebanie po śmietnikach ( ͡° ͜ʖ ͡°)