Wpis z mikrobloga

@SilikonowyCycuszek: używam wyłącznie Linuksa od około miesiąca (choć już nie jeden raz próbowałem). Po wielu godzinach walki z rozłączającym się WiFi (dmesg mówi o zmianie pasma): aktualizacji kernela, reinstalacji pakietów kart intela, wyłączeniu oszczędzania energii na karcie, zmianie karty na USB (!), itp. okazało się, że wystarczy w konfiguracji połączenia ręcznie wpisać BSSID AP. O ile sam jestem w stanie przełknąć takie smaczki i awaryjnie mam dual boot, w życiu nie
@TenAnonToKlopoty: Albo problem z przed tygodnia. Instalowałem rodzicom ubuntu, po czym się okazało że na domyślnym firefoksie nie działa netflix. Działa wyłącznie na chrome. Po zainstalowaniu chrome okazało się że trzeba wyłączyć renderowanie sprzętowe.

Oczywiście informacje co jest nie tak wyłącznie na angielskich stronach. Linux nie jest dla przeciętnych ludzi, oczekujących że system będzie po prostu działał.
@SilikonowyCycuszek: to że Tobie działa to spoko, fajnie że masz stery, ja trochę więcej tego przewaliłem i zmartwię Cię. Duża część sterowników właśnie do kart wifi nie może być dystrybuowana z linuchem (z powodów licencyjnych) i zaczyna się, trzeba ręcznie szukać pakietu odpowiedniego do swojej karty akurat do tej jednej z 15 rewizji i 10 wersji FW uwzględniając oczywiście wersję kernela itd. Potem to przenosić na penie bo przecież siec nie