Wpis z mikrobloga

@cajar: Naciag siateczkowy nie wytwarza cisnienia wewnatrz bebna jak w akustyku tylko przepuszcza powietrze. Jak nie bedziesz #!$%@? z calej sily, to pewnie nawet w pokoju obok bedzie ciezko uslyszec ( ͡° ͜ʖ ͡°) Siatka to raczej najcichszy rodzaj elektryka.
@cajar: Ze stopa moze byc problem z kazdym padem jesli mieszkasz na pietrze, bo mimo wszystko stoi to bezposrednio na podlodze. Najlepiej zadzwon do Pana Kazimierza. On ogarnia temat i odpowie na wszystkie pytania. Pewnie doradzi w kwestii wygluszenia stopy.
@cajar: nadaje się, i to jeszcze jak. Oczywiście cichsze są siateczkowe, sam miałem gumowe i też problemów nie było. Jeśli obawiasz się, że sąsiedzi nadal będą słyszeć stopę to ogarnij temat tzw. tennis ball riser, czyli podestu wykonanego z 2 sklejek pomiędzy którymi są piłeczki tenisowe. Wrzucam nawet budżetowe rozwiązanie
mydlina - @cajar: nadaje się, i to jeszcze jak. Oczywiście cichsze są siateczkowe, sa...
@mydlina: @urwis69: @BlaziuBlaz: @rebobs: pozwoliłem sobie Was zawołać na mały update po miesiącu:
Mam Rolanda TD-17, wszystkie naciągi siateczkowe, łącznie ze stopą, a i tak piętro niżej (blok) słuchać stukanie. Podest z OSB i piłek tenisowych trochę pomógł, ale nie do końca. Bez podestu z piłek było nie do wytrzymania, a teraz pomimo podestu nadal słychać stukanie.
U mnie w pokoju obok perkusja jest bezgłośna dzięki siateczkom, ale
@cajar: co znaczy nie do wytrzymania? To ty masz takich #!$%@? sasiadow, ze trzeba chodzic na paluszkach, bo kroki w dzien im przeszkadzaja? Jedyne co moga zrobic za granie w dzien to sie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cajar: masz #!$%@? sąsiadów, u mnie przez 2 lata nie pisneli jak #!$%@? gumowym alesisem dzień w dzień wieczorem bez żadnych podestów lub innych wyciszaczy (strop amortyzował 100% uderzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@rebobs: @mydlina:
Też nie wierzyłem, aż sam poszedłem piętro niżej sprawdzić - bez podestu OSB+piłki było słychać bardzo uciążliwe stukanie, a odkąd mam podest stukanie jest cichsze ale niestety nadal wyraźnie słyszalne.

Natomiast z tym, że nie mogą nic zrobić w dzień - nie masz racji: art. 51 KW
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-wykroczen-16788218/art-51

Na forum prawnym jest sporo wątków na ten temat.
A w przypadku innych instrumentów były nawet wyroki sądu zakazujące grania.
@BlaziuBlaz: Na chwilę obecną mam taką konstrukcję: dywan, płyta osb, piłki tenisowe, płyta osb, dywan, plus dodatkowe małe dywaniki pod stopę i hihat - a piętro niżej i tak słychać stukanie, ciszej niż wcześniej ale słychać - sam sprawdzałem