Wpis z mikrobloga

Witam! 3 tygodnie temu wybrałem się na grzyby bo już kilka lat nie byłem, pochodziłem pozbierałem i wracałem do domu z pobliskiego lasu, i przypomniałem sobie o 2 grobach żołnierzy z II WŚ, więc nadłożyłem trochę drogi aby tam zajrzeć, i niestety ktoś połamał drewniany i betonowy krzyż na tych grobach. Ogólnie groby są w opłakanym stanie, z tego co się kiedyś tym zainteresowałem i popytałem najstarszych we wsi to dowiedziałem się że leży tam pochowany Polski żołnierz który zabił żolnierza Radzieckiego "Rosyjskiego", i za to został rozstrzelany. I teraz do sedna, kiedyś te groby co listopad były sprzątane przez dzieci z pobliskiej szkoły, ale teraz gdy od kilku lat nie ma już szkoły widać że nikt tam nie zagląda. Udałem się więc najpierw do sołtysa wsi z zapytaniem czy można coś z tym zrobić w ramach funduszu sołeckiego, bo czas poświęcę swój lecz usłyszałem że pieniądze są rozdysponowane na integrację i rozwój osobisty mieszkańców tu czytaj (po prostu na balet i przepicie). Więc się wku.łem i poszedłem z tym do gminy ale w gminie powiedziano mi że na ten rok nie ma już funduszy a groby leżą na terenie sąsiedniej gminy co oczywiście jest kłamstwem które w prosty sposób im udowodniłem, i zostałem niegrzecznie wyproszony. I w tym momencie czara goryczy się przelała, bo co miesiąc kur.y i złodzieje urządzają sobie balangi z funduszy gminnych a nie mają głupich 300 zł na dwa najtańsze metalowe krzyże które znalazłem w internecie. Teraz w ramach złego potraktowania chciałbym to nagłośnić trochę w okolicy ale nie wiem gdzie mogę się z tym udać, jakaś fundacja czy coś, bo aż mi wstyd za takie stado baranów. Jeśli ktoś miał jakiś kontakt czy coś to prosiłbym o namiary.
Pozdrawiam!
#grob #cmentarz #wojna #historia #iiwojnaswiatowa
  • 3