Wpis z mikrobloga

#boomer #wojsko #starzyludzie

Mam 35 lat i dzisiaj usłyszałem, że jestem przedstawicielem #!$%@? pokolenia bo nie odbyłem służby wojskowej. Jak mnie #!$%@? to międzypokoleniowe narzekanie, że kolejne pokolenie ma z czymś łatwiej, prościej... #!$%@? nie dostałem mieszkania, nikt nie załatwił mi pracy, firmę rozkręcałem od zera z 1000 zł pożyczonych od dziadka, które oddałem z nawiązką. Pierwszy samochód kupiłem i ubezpieczyłem na siebie bo nie miałem nikogo w rodzinie, kto mógłby 'podzielić się polisą'. Obecnie mam dwójkę dzieci, śliczną żonę i dużą firmę... a taka stara #!$%@? dziad, który siedzi na ławce codziennie od ósmej do 23:00 #!$%@? mi, że ja miałem łatwiej bo on musiał wojskową służbę odbyć. Mówi, że POWINIENEM SIĘ PODZIELIĆ bo on #!$%@? nic nie ma. Bo gdybym chodził do wojska - cokolwiek to znaczy to miałbym honor i pomagałbym ludziom takim jak on, a tak kupuje drogie samochody, a on wegetuje. Przestańcie kupować drogie rzeczy to ludzie ubodzy będą #!$%@? kawior!
Pobierz
źródło: comment_IbXEhIhabvgeDEbSyIPY6bwLfMnCzEyn.jpg
  • 76
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@panTralalinski: o to to, jakie to doświadczenie nie mają, bo przeżyli bycie #!$%@? przez starszych stażem, więc trzeba to robić wszystkim innym cały życie. No i oczywiście w wojsku nauczony niczego, potem poszedł do roboty i ON MUSI MIEĆ WSZYSTKO W DOMU GOTOWE, BO JO PRACUJA PRZECIE #!$%@? HALYNA NIE ROZUMISZ?
A nie daj Boże kobieta musi do szpitala, gdzieś wyjedzie czy coś. I chłop przez tydzień ginie w oczach, bo
@nadmuchane_jaja Jak jechałem kiedyś autbusem to zasłyszałem taki tekst że dawniej młodzi to byli. Jak się jeden z drugim na potańcówce pokłócili to wyszli przed remizę pobili się i potem wrócili na potańcówkę. A teraz to się przez te komputery wyzywają.
@buczubuczu: No ja się z tym zgadzam, im bardziej ktoś był w wojsku i się z tym obnosi, tym większy stopień przegrywu reprezentuje, a wartości typowe dla żołnierzy-wojowników absolutnie się z nimi nie kojarzą. Do tej grupy można też dopisać tych wszystkich kondomasów po 9-miesięcznej przyzakładówce.

@drzuo: Zamiatanie schodów pod góre i rzyganie do słonika to nie jest jakieś szczególnie przydatne życiowo.