Wpis z mikrobloga

Mirasy, mój Spark zwichnął ostatnio nogę i próbuję mu pomóc. Odkąd go kupiłem minęło już >2 lata, DJI Care też już nie miałem, więc naprawa gwarancyjna odpada, więc myślałem, że sam go naprawię. Nie wydaje się to skomplikowane, bo wygląda na to, że wystarczy podnieść górną pokrywę i założyć ją jeszcze raz, chowając zatrzaski od nogi. Górna pokrywa z tego co patrzę to trzyma się na 6 śrubkach, niestety dwie z nich są zalane klejem od góry, w miejscu wyżłobienia na torx, więc nie jestem w stanie ich odkręcić. Co polecacie w tej sytuacji zrobić? Wydłubać czymś to co zostało tam wlane?

Sama sytuacja podczas, której spadł mi Spark też jest nieco ciekawa. Miałem ok. 20-30% baterii i włączył mi się Return To Home i nie byłem w stanie go wyłączyć, a startowałem z polany w lesie, więc nie złapałem idealnego fixa z gps i Spark zaczął się obniżać nad drzewem. Obniżał się tak, że akurat miał pod sobą gałąź skierowaną do góry i w pewnym momencie uznał, że to już jest miejsce do lądowania i odłączył silniki. Byliśmy z kolegą pod tym drzewem i kolega go złapał, ale niestety nie udało się w pełni zamortyzować upadku z tych ok. 15-20 m. Co ciekawe, w logach mam komunikat: "Failed to cancel landing." (screenshot w komentarzu). Może jest to jakiś punkt zaczepienia do uzyskania jednak od nich gwarancji? Bo gdyby nie RTH lub gdyby udało się to RTH wyłączyć to spokojnie bym nim wylądował.

#drony #dron #djispark #dji
karololo - Mirasy, mój Spark zwichnął ostatnio nogę i próbuję mu pomóc. Odkąd go kupi...

źródło: comment_KbzQMDDxr9b2sVsMF0DaM5lGwzWnzkJ6.jpg

Pobierz
  • 7
Jak to? Przecież przy RTH Spark pyta zawsze przy lądowaniu i musisz przesunąć suwak w prawo by usiadł :/ Może złapał tę gałąź śmigłem i wtedy się wyłączył?

Wydłubiesz ten lak torxem - wideo
@JOUKI: Pytał, ale nie mogłem tego wyłączyć, próbowałem i na telefonie i na radiu, a połączenie z nim cały czas miałem. Z tym torxem spróbuję jeszcze, dzięki.
@JOUKI: Ech, jednak 4 śrubki były tak zalane klejem, ale ostatecznie udało się naprawić mu nogę i już może z powrotem latać. Niepokoi mnie jednak okoliczność w jakiej to się stało, więc tak czy inaczej odezwę się do DJI w tej sprawie.