Wpis z mikrobloga

Na gorze widzimy polskie domy, a na dole z USA. Ceny wszystkich sa niestety podobone - ok 1 miliona.
W polsce od paru lat przegladam rozne domy i problem mam taki, ze 95% mi sie nie podoba pod bardzo wieloma wzgledami.
Jak patrze na domy z usa to mam problem taki, ze 95% mi sie podoba i ciezko bylo by mi sie zdecydowac ktory wybrac...

W polsce nawalone kostki brukowej na podjazdach, garazyki zwykle malutkie gdzie ledwo sie miesci 1 auto, podjazdy malutkie i brzydkie, domy wizualnie sa okropne i depresyjne, okolica nieciekawa, zwykle beznadziejne drogi dojazdowe...
a w usa macie duze podjazdy, duze garaze, duze metraze, duzo pokoi itd.

W usa az sie ma ochote brac kredyt na taki dom juz dzis, a u nas 95% domow to beznadzieja.

Co sadzicie na ten temat?
(Tylko nie piszcie ze u nas sa lepsze bo cegla...)

#nieruchomosci #dom #kupnomieszkania #budownictwo #budowadomu
MP0WER - Na gorze widzimy polskie domy, a na dole z USA. Ceny wszystkich sa niestety ...

źródło: comment_x1rUo9tCirWfUCBhzXUYT4vOmtYvxOFY.jpg

Pobierz
  • 32
@Satanistic: Ja mowie o tym, ze takich domów u nas praktycznie nie ma, a na sprzedaż to już wogole....
A z tym wybudowaniem to tez u nas w większości ciężko znalesc fajna okolice, drogę dojazdowa itp
@MP0WER: jeśli chodzi o wygląd, to kwestia gustu IMHO. Moją uwagę zwróciło to, że w amerykańskim stylu stosują więcej detali, a w Polsce normą są jednolicie ciosane klocki, chyba głównie ze względu na cięcie kosztów budowy.

Metraże w Polsce to inna historia - kiedyś z ciekawości szukałem, jak wyglądają mieszkania m.in. w Hiszpanii, czy we Włoszech. Nie da się kupić/wynająć mieszkania mniejszego niż 60m2, bo zwyczajnie takich klitek nie ma. W
@MP0WER > ciężko znalesc fajna okolice, drogę dojazdowa Nieprawda, spokojnie znajdziesz dużą działkę w fajnej okolicy z dojazdem. Tylko wtedy za samą działkę będziesz musiał dać milion. I zgadzam się z @Satanistic że każdy z domów z góry na takiej działce wyglądałby dobrze, zwłaszcza z nienachalnym ogrodzeniem lub bez ogrodzenia - takie bywają na zamkniętych osiedlach gdzie masz 10 domów z jedną bramą a od sąsiada odgradza Cię symboliczny płotek.
@MP0WER: Mylisz się, ale niewiele. To nie amerykańskie domy sprawiają, że one same Ci się podobają, ale sprawia to estetyka wokół nich oraz ich spójność stylistyczna. Ja bardzo zazdroszczę Amerykanom tej estetyki wzdłuż ulic osiedlowych, wokół domów. Kiedyś jeden z wideoblogerów z usa podawał, że wiele takich domów tworzy coś w rodzaju naszej wspólnoty - u nich community i zrzuca się na utrzymanie tych standardów estetycznych i to spory wydatek, niemniej