Wpis z mikrobloga

@home-pl: najlepszą sprawą ZA DARMO to zablokowanie asn/cidr LEGALNYCH botnetów z CHIN ROSJI ITD...
do blokowania większej liczby ip/cidr użyć w linux ipset + iptables

przykładowy asn botnetu : AS200557 - fineproxy - sprzedają proxy

foto przedstawia atak z cidra 24

Źródłem naukowej informacji jest ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://www.qurium.org/alerts/azerbaijan/azerbaijan-and-the-region40-ddos-service/
jokerracer - @home-pl: najlepszą sprawą ZA DARMO to zablokowanie asn/cidr LEGALNYCH b...

źródło: comment_hooWs2pvdwYrJrVnHjq30aaa0jKILfoX.jpg

Pobierz
@jokerracer: nic, strona przez chwilę nie będzie działać a potem wstanie bez większych problemów. Przecież nie musi mieć SLA na poziomie 100% xD serwer nadal będzie schowany za CFem, więc nic mu nie będzie, nie utracę żadnych wrażliwych danych. Póki co spisuje się to wszystko bardzo dobrze i założę się, że nigdy nie widziałeś CFa w rozszerzonej wersji ani nie miałeś z nim do czynienia.
@jokerracer: No ok, sprowadźmy dyskusję do nieco bardziej łopatologicznego poziomu Panie haker. Jako atakujący znasz jedynie adres mojej strony. Strona stoi na darmowym planie CF. Już na tym etapie nie poznasz IP maszyny, na którym stoi moja strona. Choćbyś się zesrał - nie jesteś w stanie tego zrobić. Zostajesz nadal z samą domeną schowaną za IP CF. Ddosujesz CF - ja dostaję powiadomienie - włączam sobie tryb "im under attack" o
@ChrystusChytrys: jak masz iptables to wytnij sobie port 80 jak masz ssl, bo na ten port leci dużo syfu, ale wytnij tak , aby normalne osoby mogły się dostać , bo dużo jeszcze przeglądarek np safari apple łączy się na wstępie z portem 80 ...
i jak masz już iptables to doinstaluj ipset aby ogarnąć ddos i zrób sobie dynamiczne tabele ( ͡º ͜ʖ͡º) wycinasz w
@ChrystusChytrys: CF mogę porównać do ochrony osoby, ale co będzie jak zabraknie ochrony i zostajesz na wojnie sam ? Masz wtedy pełne gatki i czekasz, aż burza minie hmmm a co będzie jak to np będzie trwało 6 mc czekasz biernie na rozwój wydarzeń ? ( ͡º ͜ʖ͡º) Większość lamerów robi sztuczny tłok aby odwrócić uwagę Twoją więc jak w piosence hehe

Wszyscy co nam źle