Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #pokazauto #pierwsze4kola

Znalazłem stare zdjęcia swojego pierwszego wózka, kupiony w 2005 roku za 2500 zł i przebiegiem 370 tys km. Auto to Peugeot 309 z ostatniego roku produkcji, z silnikiem 1.9d , zabójcze 64 kunie. Samochodzik był świetnym wózkiem na codzień, odpalał w największa mrozy, nigdy mnie nie zawiódł, zjeździłem nim pół Polski, wymieniłem fotele na takie z wersji mi16 z półskórą, dostał felgi z rajdówki i belkę z c15 wzmocnioną , i zaciski hamulcowe z 309gti , wraz z graczami BlackDiamond. Dałem o to auto jak o członka rodziny, spalanie nigdy nie przekroczyło 6 l i to przy jeździe z prędkościami maksymalnymi, zwykle zadowolał się 4 litrami spokojniej jazdy. Auto wygodne, przestronne, z bardzo fajną widocznością, w planach miałem swap silnika z 405 1.9td , już nawet motor leżał i czekał na montaż, niestety jakiś #!$%@? Janusz na taksówce wpakował mi się w kufer swoją nexią, tu niestety wyszła wada tego auta, czyli miękkie blachy, kufer się praktycznie odłamał od reszty auta wybijając i dotykając ziemi. Za auto dostałem 2.700 z oc i jeszcze sprzedałem go do #kolobrzeg za 1.800 zł.
Kick_Ass - #motoryzacja #samochody #pokazauto #pierwsze4kola

Znalazłem stare zdjęcia...

źródło: comment_27AkIldzQbPZDfT4N0CkbUo4WIoiorKo.jpg

Pobierz
  • 17
@Pangia: nie ma lepszych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kick_Ass: moje pierwsze auto kosztowało 2700, włożyłem w nie... Wielokrotność, a później okazało się że drugie bez tych inwestycji było na starcie pięć poziomów wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To też bez szału, działa na ciebie to że to twoje pierwsze, emocje, wspomnienia. Ale tak obiektywnie bez szału ( ͡° ͜ʖ ͡
@Kick_Ass: Też miałem 309 jako pierwsze auto w 2004. Silnik 1.1, rok nim pojeździłem. Szału nie było. Rok później przesiadłem się do Focusa, ale to był przeskok technologiczny xD
@Kulturalny_Jegomosc90 nie no 16-tek swego czasu trochę śmigało. Takie moje marzenie z tego okresu , ale ich ceny nigdy nie spadły do satysfakcjonującego poziomu. Były droższe od 306 gti6. Moja gti miała wzmocniony motor , niewiele ustępowala 16-Tce na 1/4 mili.

@Atreyu Ja się do A3 w najbogatszym wersji przesiadłem, komfort był nieporównywalny, przy dziadkowie jeździe paliła nawet mniej od puga.