Wpis z mikrobloga

Firma Miele to nadfirma i udowodnijcie mi źle. Jakość tych produktów i sprzętów tak bardzo odbiega od czegokolwiek innego co oferują markety że aż dziwne że ludzie jeszcze kupują chińskie szajsy od boscha, szajsunga i AEG czy innych popłuczyn. O amice nie będe wspominał bo mam litość dla polskich partaczy xD Ja rozumiem że ktoś może nie mieć pieniędzy, ale na prawdę są pewne granice- taka pralka/zmywarka czy lodówka firmy Miele wytrzyma #!$%@? CO NAJMNIEJ 30 lat bez awarii (a nawet gdyby coś się stało to ich serwis traktuje Cię niczym chiński pucybut komunistycznego partyjniaka któremu przypadkiem pominął grudkę piasku na bucie ) podczas gdy nornalnie większość ludzi już dwa razy kupi marketowe gówno (zaprogramowanie na zniszczenie pogwarancyjne sie kłania). Ale co ja tam będe pytoli po próżnicy - jeśli kiedykolwiek ktoś kogo interesuje temat będzie w jakimś sklepie AGD, to niech troche pobawi się sprzętem Miele z wystawy, a potem dotknie reszty chińskich wysrywów.

Ja juz postanowiłem że jak będe za 2-3 lata urządzał swoje mieszkanie to wszystko- od płyty gazowej, po zmywarkę, lodówkę, piekarnik na pralce kończąc, będzie firmy Miele. I choćbym miał wziąć kredyt i przez rok jesć tylko #!$%@? czokoszoki popijane wodą, to wolę umrzeć szybciej na raka niż kupić kolejny szajs pokroju szajsunga i dać zarobić tym klepaczom #!$%@? masówki.

Ps: to prawda
Ps 2 : to że masz w domu szajs nie znaczy że jesteś gorszy czy coś, po prostu miałeś temat w dupie i kupiłes to co było pod ręką xD

#remontujzwykopem #remont #kuchnia #agd #urzadzajzwykopem #wystrojwnetrz #smieci
  • 21
@powaznyczlowiek: właśnie o to chodzi że nie. Moi rodzice mieli samsunga za prawie 7 koła i biedaczek po 4 latach sie posypał. Do tego w międzyczasie była masa mniejszych problemów w stylu pękających plastikowych półek (każda nowa w serwisie to koszt ok 200zł) do tego uszczelka która okazała się wadliwa ( w środku zbierała się woda), a pod koniec życia jebnął jonizator. Potem poszło coś w sprężarce i koleś z serwisu
@Plp_: Zgodzę się z OPem, jednakże z pewnymi "ale". Jedyny sprzęt jaki mam Miele to ekspres do kawy. Zepsuł się, naprawa 2800 PLN. Jednakże rzeczywiście to sprzęty z górnej półki, dopracowane, mądre rozwiązania itd.
Bezawaryjność jednak podważę, z autopsji.

Zakładając jednak, że rzeczywiście są totalnie bezawaryjne, to czy jest sens kupować coś co wytrzyma 20 lat, kiedy w kilka lat postęp technologiczny rośnie w tak ogromnym tempie??
@Plp_: Przecież Bosch, AEG, Siemens itd też mają produkty w cenie Miele.

ale w gruncie rzeczy, panele, obudowy, sprężarki, materiał drzwi, półki są takie same jak w lodówce za 2000zł

Rozumiem że testowałeś przez dłuższy czas i sprawdziłeś od środka większość konkurencyjnych dla Miele sprzętów? "Rodzice mieli Samsunga i padł" to żaden dowód.
"postęp technologiczny" ostatnich lat to było głównie obcięcie mocy odkurzaczy do połowy


@MUDAMUDAMUDA: Ale wiesz że to obcięcie mocy jest na plus? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przez to produkuje się wydajniejsze silnika, bardziej uszczelnia itd. Obecny odkurzacz 800W może ci wessać dupsko lepiej niż dawny 2000W nie brzmiąc przy tym jak konający dzik.
@L3gion: wystarczy że pójdziesz do sklepu i porównasz, nawet organoleptycznie jakość elementów. ( ͡º ͜ʖ͡º) Niestety nie schowam se SEMa z EDSem do dupy i nie wniosę na sklep żeby porobić rzeczowe analizy, przykro mi że czujesz się rozczarowany (¯\_(ツ)_/¯ Mogę jeszcze tylko dodać że nawet najtańsza pralka miele pracuje zupełnie inaczej niż nawet mój nie taki stary electrolux z 2017. Wszystko jest tam tak idealnie
a co jest do #!$%@? w tosterze xD


@powaznyczlowiek: no wiesz, ja w swoim nołnejmie już zniszczyłem teflon - ale to dlatego, że #!$%@? nożem po formie jak tost nie chce wyjść, bo jest #!$%@? od sera ( ͡° ͜ʖ ͡°) (a później to muszę jeszcze umyć...). I mam w dupie to czy się porysuje czy nie, bo najwyżej za rok/dwa kupię nowy za 50zł. Aaaa i
@powaznyczlowiek: ok, nie są całe z plastiku, srodek jest szklany, ale trzyma się na plastikowym "obramowaniu" całej półki, i jak to pęknie to półkę można #!$%@?ć bo już się nie trzyma w "szynie" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@marcel_pijak: akurat ekspresy do kawy to zupełnie osobna grupa urządzeń agd i o nich mógłbym napisać książkę. Juz na mirko o tym pisałem- w pracy miałem prawdziwy ekspresowy poligon bo średnio co 4 miesiące kupowaliśmy nowy ze względu na kilkadziesiąt kaw robionych dziennie. Wszystkie konstrukcje w stylu "pojemnik na mleko z rurką" odpadają bo masakrycznie się zatykają, mleko zasycha w przewodach i po pewnym czasie kaplica. Krupsy lubią się rozszczelniać- siada