Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Znajomy posiada żółwia wodno-lądowego i im więcej czytam o posiadaniu i dbaniu o takie, tym bardziej się przekonuję, że to nie jest zwierzę do mieszkania. Co prawda jego żółw spędza kilka miesięcy u jego mamy na działce, która go wypuszcza, ale teraz siedzi w ciasnym akwarium w bloku. Poprzednie było trzy razy większe, ale się stłukło przy wymianie wody i czyszczeniu. Teraz żółw siedzi w ciasnym akwarium gdzie nie ma kawałka suchego lądu, są tylko duże skałki, ale tam też jest płytka woda. Najgorsze jest jednak to, że nie ma lampy grzewczej i siedzi cały czas w wodzie o temperaturze pokojowej. Znajomy wyjmuje go czasem na kilka-kilkanaście godzin żeby pochodził po mieszkaniu, ale jedyne co ten żółw chce, to #!$%@?ć stamtąd i znaleźć ciepłe miejsce. Zwykle włazi za łóżko pod kaloryfer i tam zasypia.

Nie rozumiem idei posiadania żółwia, nawet przy dużym akwarium się męczą. Wbrew pozorom to zwierzęta bardzo energiczne i ciekawe świata. Martwi mnie jeszcze czy ten żółw nie będzie mieć kiedyś zwyrodnienia stawów. Ponoć poruszanie się po płytkach i śliskich powierzchniach jest dla nich niezdrowe. Może chociaż uda mi się namówić znajomego do zakupu lampy grzewczej.
#zwierzaczki #zwierzeta #zalesie #zolwie #zolw
  • 7
@Borealny: Kaster budowlany by mu kupił, albo pojemnik z tworzywa taki na ciuchy wielki i już by miał lepiej, jak żydzi na akwarium. Żółw w ogóle nie powinien samopas po mieszkaniu latać, bo sobie może coś zrobić, zapląta się pazurami w dywan i nogę zwichnie na przykład. Po co się znęcać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@albertbranka: z tego co wiem, to zostawia go w mieszkaniu tylko jak zaśnie, bo wtedy ponoć śpi przez co najmniej kilka godzin. To jest bardziej kawalerka, jeden pokój z kuchnią + łazienka. Nie ma tam za bardzo niebezpieczeństw, dywan ma raczej krótkie włosy, mi si wydaje że lepiej żeby sobie hasał na dywanie czy panelach niż na śliskich kafelkach. Jak żółw hasa to z reguły ma go na oku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@albertbranka: chyba sam poszukam czegoś na olx, to ma być bardziej akwarium czy terrarium? Jest jakaś różnica?

Pomyślałem też że fajnie by było jakby oprócz zmieniania wody co kilka dni ulewał mu codziennie szklankę wody za pomocą jakiegoś kubka i dolewał wrzątku (gdy żółwia nie będzie w środku) żeby woda się wymieszała z tą zimną i żeby zawsze miał ciepłą.
@Borealny: dolewanie wody nic nie da, lepiej grzałka z termostatem, przecież to tyle co flaszka kosztuje, pobór prądu też niewielki bo ileż tej wody ma żółw w zbiorniku? Tylko trzeba ją dobrze przycisnąć, bo może wyciągnąć ponad wodę i się zjara.