Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 279)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie jeden z największych przebojów kina sensacyjnego, legendarne, rewelacyjne dzieło Michaela Manna, z niesamowitą obsadą - Al Pacino, Robert de Niro oraz Val Kilmer i Tom Sizemore...

" Gorączka " ( "Heat", 1995 )

**Zarówno Vincent Hanna (Al Pacino) jak i Neil McCauley (Robert De Niro) to profesjonaliści w swoim fachu. Pierwszy jest ofiarnym i niezmordowanym stróżem prawa, detektywem z Wydziału Zabójstw Policji L.A., odnoszącym liczne sukcesy w policyjnym fachu pomimo ciągłych niepowodzeń w życiu osobistym. Drugi to w pełni zdyscyplinowany i zarazem bezwzględny złodziej, który wraz z grupą swoich doskonale zorganizowanych ludzi pozostaje dla policji nieuchwytny... Kiedy tych dwóch mężczyzn stanie sobie na drodze, musi dojść do twardej i ostrej konfrontacji. Ale z tego starcia zwycięsko może wyjść tylko jeden z nich...**


Film ma już prawie ćwierć wieku, a wciąż pozostaje wybitnym dziełem, ciągle trzymającym widzów w napięciu, i to pomimo swoich prawie 3 godzin. Duet Pacino - de Niro to najwyższe możliwe aktorskie zawodowstwo.
Strona techniczno-wizualna jest również wciąż na najwyższym poziomie, a pamiętne sceny ulicznej strzelaniny nadal są perfekcyjne.
Co nawet poskutkowało ich wykorzystaniem podczas szkolenia Marines jako przykład odwrotu pod ostrzałem.


Dla przypomnienia, oto ta emocjonująca scena - YouTube.
Jeśli ktoś jednak jeszcze filmu nie widział, to #polecam jak najszybciej go obejrzeć, bo rzadko można trafić na coś tak dobrego.
Zwiastun PL. Strona Filmweb.

Film do obejrzenia on-line, 1080p, lektor, cda.
[ LINK ]

Poprzedni wpis → jedyny w swoim rodzaju surrealistyczny horror Davida Lyncha.
"Głowa do wycierania".

#gruparatowaniapoziomu #alpacino #deniro #klasyka

⇨ #zlotaeravhs - mój autorski tag do obserwowania przypominanych filmów, a zarazem do przeglądania wszystkich wcześniej prezentowanych.
W zakładce z grafiką można szybko i łatwo obejrzeć "hurtowo" komplet ich okładek...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#filmnawieczor #ogladajzwykopem #nostalgia

Montago - (Wpis nr 279)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie jeden z najwię...

źródło: comment_DY7LjKV8MsOTIYqaBPaa9GKR66pb9hQJ.jpg

Pobierz
  • 42
@Fighter_forGlory: Warto ! ;)

Muszę ponowić wcześniejszy wpis, bo nie mogłem go zedytować...

Film "Upadek", gdzie Michael Douglas jako D-FENS podobną klasę pokazał, jest również takim porządnym kawałem kina.
Choć utrzymany w innym klimacie niż "Gorączka", również pokazuje głównie zachowanie dwóch bohaterów, w otoczeniu zwykłego, normalnego miejskiego dnia.

Każdemu gorąco polecam obejrzenie tego filmu ;)

Tu jest mój niedawny wpis o nim...
" Upadek " (Falling Down)