Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 279)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie jeden z największych przebojów kina sensacyjnego, legendarne, rewelacyjne dzieło Michaela Manna, z niesamowitą obsadą - Al Pacino, Robert de Niro oraz Val Kilmer i Tom Sizemore...

" Gorączka " ( "Heat", 1995 )

**Zarówno Vincent Hanna (Al Pacino) jak i Neil McCauley (Robert De Niro) to profesjonaliści w swoim fachu. Pierwszy jest ofiarnym i niezmordowanym stróżem prawa, detektywem z Wydziału Zabójstw Policji L.A., odnoszącym liczne sukcesy w policyjnym fachu pomimo ciągłych niepowodzeń w życiu osobistym. Drugi to w pełni zdyscyplinowany i zarazem bezwzględny złodziej, który wraz z grupą swoich doskonale zorganizowanych ludzi pozostaje dla policji nieuchwytny... Kiedy tych dwóch mężczyzn stanie sobie na drodze, musi dojść do twardej i ostrej konfrontacji. Ale z tego starcia zwycięsko może wyjść tylko jeden z nich...**


Film ma już prawie ćwierć wieku, a wciąż pozostaje wybitnym dziełem, ciągle trzymającym widzów w napięciu, i to pomimo swoich prawie 3 godzin. Duet Pacino - de Niro to najwyższe możliwe aktorskie zawodowstwo.
Strona techniczno-wizualna jest również wciąż na najwyższym poziomie, a pamiętne sceny ulicznej strzelaniny nadal są perfekcyjne.
Co nawet poskutkowało ich wykorzystaniem podczas szkolenia Marines jako przykład odwrotu pod ostrzałem.


Dla przypomnienia, oto ta emocjonująca scena - YouTube.
Jeśli ktoś jednak jeszcze filmu nie widział, to #polecam jak najszybciej go obejrzeć, bo rzadko można trafić na coś tak dobrego.
Zwiastun PL. Strona Filmweb.

Film do obejrzenia on-line, 1080p, lektor, cda.
[ LINK ]

Poprzedni wpis → jedyny w swoim rodzaju surrealistyczny horror Davida Lyncha.
"Głowa do wycierania".

#gruparatowaniapoziomu #alpacino #deniro #klasyka

⇨ #zlotaeravhs - mój autorski tag do obserwowania przypominanych filmów, a zarazem do przeglądania wszystkich wcześniej prezentowanych.
W zakładce z grafiką można szybko i łatwo obejrzeć "hurtowo" komplet ich okładek...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#filmnawieczor #ogladajzwykopem #nostalgia

Montago - (Wpis nr 279)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie jeden z najwię...

źródło: comment_DY7LjKV8MsOTIYqaBPaa9GKR66pb9hQJ.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Montago: @Dymass: @LowcaAndroidow: jaki ma sens pokazywanie pociętej sceny strzelaniny z filmu w celach szkoleniowych skorą są materiały z prawdziwych strzelanin?
Te plotki wzięły się z tego że prawidłowe przeładowywanie broni przez Kilmera było przez krótki czas używane przy szkoleniu sił specjlanych.

“[The actors] got so good that the footage of Val Kilmer, firing in two directions and doing a reload without a cut, they used that at Fort
  • Odpowiedz
@mannoroth:
Ciężko by coś tak dobrego znów nakręcono, dziś są czasy gdy liczą się efekty, i to głównie te komputerowe, a nie fabuła. A w "Gorączce" oprócz świetnego scenariusza właśnie realność, i brak przesadzonych efektów dało taki znakomity rezultat :)
  • Odpowiedz
@mannoroth: No ba ! ( ͡º ͜ʖ͡º)

De Niro jako bohater negatywny chyba nawet większą sympatię budził niż równie dobry Pacino, również Kilmer zaliczył chyba jedną z najlepszych ról...
  • Odpowiedz
@Montago: No łapałem się na tym, że kibicowałem temu złemu. Ale też fakt, ze de Niro miał więcej minut, a to przynosi taki efekt. W ogóle, ten film mógłby mieć kilkadziesiąt minut więcej i w ogóle by się nie dłużył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Montago
A więc widzę, że jestem jedynym, który się bardzo zawiódł, czytając takie komentarze jak wasze, jaki to wybitny film, miałem oczekiwania duże. A tu jest dla mnie przeciętny sensacyjny film, nie wybijający się niczym.
  • Odpowiedz
Tam nie ma żadnego mixu, jest nagrany realny dźwięk strzelaniny, bez żadnych manipulacji technicznych. ;) I głównie dlatego robi takie wrażenie autentyczności...


@Montago: Za to właśnie uwielbiam ten film. Jeden z niewielu, gdzie broń palna nie brzmi ja jakieś pierdy i wywołuje opad szczęki.
  • Odpowiedz