•  

Mireczki zdebialem... Psychiatra powiedziała do mnie lub trochę głośno myślała,l z usmieszkiem pod nosem, że "no tak nauka humanistyczna każdy będzie mieć inna diagnozę" jprdl czyli to jakby przyznanie o braku podstaw medycznych do leczenia przez psychiatrów, to duszenie objawów nie przyczyny. Zatem to nie leczenie..
    #depresja #psychiatria

+: Throwaway447463
    •  

@Dunkel_Hell: Amerykańskie śledztwo dziennikarskie już dawno to potwierdziło, psychiatria to o tyle ciężka sztuka, ze diagnozować trzeba na podstawie subiektywnych odczuć. Te nie zawsze mogą być dobrze interpretowane, nawet przez samego chorego.

•  

@Cin-Cin: dodając do tego dr greenberga, informacje o braku dowodów dla teorii nierownowagi neuroorzekaznikow jako przyczyny, to mamy jakąś patologie

•  

@Dunkel_Hell: bo se debile wymyslili mase tych chorob i teraz sami nie wiedza jak diagnozować, powino być prosto, zaburzenia depresyjne, lękowe itd. po chuj to dzielić na jakies fobie,depresje maskowane, depresje lękowe itd.

•  

@Dunkel_Hell: Ciężko jest kogoś od razu zdiagnozować na podstawie tego co mówi. Jak @Cin-Cin zaznaczył - pacjenci często mają problem z tym by opisać swoje objawy. Dlatego ja zawsze staram się u psychiatry mówić jak najwięcej i odpowiadać na pytania tak by ułatwić lekarzowi dojście do diagnozy. Bo weź zdiagnozuj np kogoś kto przychodzi i na każde pytania odpowiada tak/nie/nie wiem.