Wpis z mikrobloga

Mocny wykres: Grecja kompletnie nie poradziła sobie z kryzysem

Wykres przedstawia liczbę lat do powrotu do PKB per capita sprzed kryzysu m.in. dla Wielkiej Depresji, kryzysów azjatyckich i greckiego.

Kolor niebieski: tak Grecja miała wyjść z kryzysu wg prognozy, kolor czerwony to stan rzeczywisty (a linią przerywaną obecna prognoza)

Obserwuj #infog - ciekawe infografiki, mapy i wykresy (gospodarka, społeczeństwo, technologia, natura)

#ekonomia #ciekawostki #gospodarka #finanse #grecja #gruparatowaniapoziomu
cieliczka - Mocny wykres: Grecja kompletnie nie poradziła sobie z kryzysem

Wykres ...

źródło: comment_nhhZRDr5cIEbNwaJvl5gj2XlDvwA7xcr.jpg

Pobierz
  • 24
@cieliczka: Jak sie nie przeprowadza reform tylko czeka az samo minie to tak jest.

Inna mysl ktora mnie teraz naszla, to ze chyba sa to inne rodzaje kryzysow, bo i Azja i Wielki Kryzys w USA dotyczyly zalamania PKB w wolnym rynku, natomiast tam nie bylo nadmiernego zadluzenia budzetow i potencjalnej niewyplacalnosci(z tego co kojarze). Dla porownania Argentyna tez ciagle brnie od kryzysu do kryzysu. Moze problemem nie sa Grecy tylko
@kleiner_trottel:
Po pierwsze, nie napisałem, że to na pewno najważniejszy powód.
Po drugie, wiem dlaczego jest ważny, tylko tego nie napisałem.
Po trzecie jak masz zamiar dyskutować na takim poziomie to dziękuję za dyskusję.
@Gregua: Chciałem podyskutować, ale po odpowiedziach widzę, że kleiner_trottel ma swoją tezę i jest w stanie jej bronić nadinterpretując to co powiedziałem. Takich dyskutatantów jest niestety pełno na wykopie, a dyskusja z nimi nie ma sensu.
@kleiner_trottel: To, że co jakiś czas inflacja leci w górę, waluta traci na wartości, a życie toczy się dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyzwyczaili się trochę. Oszczędności trzyma się w dolarach, drogie rzeczy przelicza się na lokalną walutę w momencie kupna (nawet pierdoły typu części rowerowe).
Still better than Euro.
@globalbus: Dzięki za przynajmniej merytoryczną odpowiedź. Natomiast co do samej treści, jak muszą inwestorzy na takie coś patrzeć jak inflacją dwucyfrowa. Mi było bylo tam strach cokolwiek otworzyć... W Grecji przynajmniej #!$%@? ale stabilnie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kleiner_trottel: Argentyna jest trochę na "uboczu świata", ale w sporej części jest "jako-tako" samowystarczalna. To nie jest kraj oparty na "turystyce i oliwkach". Rozwijają nawet swoją technologię jądrową na bazie kanadyjskiej. Jest duża aglomeracja Buenos Aires, jest Cordoba i duże powierzchnie niczego na prowincji.

A to, że mają pieprzniętych rządzących od dekad, to już inna kwestia.
@globalbus: no w sumie racja. Zastanawia mnie jak w porównaniu do nich wypada Urugwaj bo kojarzę z poprzedniej pracy duże biuro naszej firmy w Montevideo I dużo ludzi tam mówiło że to najstabilniejszy kraj na kontynencie.
@Gregua: Wenezuela i Grecja to zupełnie różne przypadki. Porównywanie tego nie ma sensu. Polecam zobaczyć jaki procent pkb w Wenezueli miały wpływy z ropy kiedy ropa była droga i jak zmalało pkb, kiedy ropa potaniała. Nic nie jest w stanie uratować budżetu w takim przypadku.
@Qbasa: a co eksportuje Grecja? Rozwin prosze poprzednia wypowiedz, bo jest absurdalna. Nigdzie, się nie zgadza Twoja teza. Jedynie Chiny, ktore sztucznie obnizaja wartosc pieniadza, sa z dodatnim pkb. zadne inne panstwo nie zyskuje na takich akcjach, sa to tylko nielogiczne założenia
@Gregua:

Rozwin prosze poprzednia wypowiedz, bo jest absurdalna.

Dlaczego jest absurdalna? Nie wiem jak to prościej napisać, chyba, ze wychodzisz z założenia, ze obniżenie kursu nie może pomóc wtedy ta wypowiedź będzie absurdalna, ale to błędne założenie.

a co eksportuje Grecja?

Dużo różnych rzeczy. PKB Grecji nie jest zależny od jednego czynnika, w przeciwieństwie do Wenezueli.

zadne inne panstwo nie zyskuje na takich akcjach

Skąd ta teza? W czasie kryzysu własna
@Qbasa: żadnych konkretów przykładów. Powtórzę się ale co eksportuje? Jaki kraj dobrze wychodzi na własnej walucie przy dużej inflacji?

Link nie działa, wymusza moje logowanie się na ich stronie wiec nie skomentuje