Wpis z mikrobloga

APEROL - to klasyczny włoski gorzki apéritif o smaku między innymi goryczki, rabarbaru i cynamonu. Ma żywy pomarańczowy odcień i jest słodko- gorzki.
Ciekawostki:
1. Stworzony przez panów: Luigi i Silvio Barbieri. Obecnie produkowany przez Campari Group.
3. Na rynku od 1919r.
4. 11% alko
5. Kolor: Orange Yellow E110, Red E124
6. W kwietniu 2010 r. Aperol był oficjalnym sponsorem Moto GP, Grand Prix wyścigów motocyklowych.
7. Aperol jest często wykorzystywany do przyrządzenia drinku o nazwie Spritz, stąd pojawia się nazwa Aperol Spritz.

SPRITZ - włoski koktajl popularny na północy Italii, pijany np. w trakcie aperitivo.
Ciekawostki:
1. Spritz Veneziano to popularny aperitif w północnych Włoszech, pochodzący z Padwy.
2. Spritz narodził się w okresie dominacji Habsburgów w Veneto w XIX wieku. Żołnierze, ale także różni kupcy, dyplomaci i pracownicy imperium Habsburgów w Veneto szybko przyzwyczaili się do picia lokalnego wina w tawernach, ale nie znali szerokiej gamy win z Veneto, a zawartość alkoholu była wyższa niż byli przyzwyczajeni. Przybysze zaczęli prosić lokalnych gospodarzy o spryskanie wina odrobiną wody (spritzen, po niemiecku), aby wina były lżejsze. Prawdziwy oryginalny spritz składał się z musującego białego wina lub czerwonego wina rozcieńczonego świeżą wodą.
3. Skład: kostki lodu, Prosecco, Aperol lub inny aperitif np. Campari, woda gazowana, plasterki pomarańczy.

#wloskinawykopie - mój tag z ciekawostkami o Włoszech i materiałami do nauki włoskiego.
#wlochy #ciekawostki #alkohol #kuchnia #historia #drinki
N.....n - APEROL - to klasyczny włoski gorzki apéritif o smaku między innymi goryczki...

źródło: comment_JoSYsKcz5UpqmdrjQHPfVvhCXhOzQQA1.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Konkol: albo zle przeczytalam, albo zrobilas edycje :D myslalam, ze napisalas, ze kochasz aperolka i zaczelam sie zastanawiac, czy chodzi Ci o Aperol Spritz, czy chlupiesz Aperola ot tak, na czysto haha :D
  • Odpowiedz
@Nuuskamuikkunen:
Aperol Aperolem, ale dzięki temu wpisowi dowiedziałem się co to aperitivo :)

Aperitivo nie służy najedzeniu się. Chodzi o to, aby nabrać ochoty na kolację, pobudzić apetyt. Jednak za tym praktycznym pretekstem stoi coś więcej. Włosi kochają spotykać się ze znajomymi, żywo dyskutować, dobrze się bawić. Dlatego nikt nie wstydzi się przyjść na aperitivo i nie pić alkoholu. Można zamówić wodę gazowaną z lodem, cytryną lub pomarańczą. Bogactwo przekąsek serwowanych
  • Odpowiedz
  • 1
@Dutch zastanawiałam się, czy przy okazji wyjaśnić, czym jest aperitivo, ale pomyślałam, że może zrobię o tym oddzielny wpis ʕʔ I chyba zrobię dziś lub jutro ( ) napiszę np., co się wtedy pochrupuje do tych aperolków ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz