Wpis z mikrobloga

@SendMeAnAngel: ja mieszkam w sumie w małym mieście i się przeprowadziłem z centrum na osiedle i jest zajebiście, sto razy lepiej się jeździ autem, pełno sklepów pod nosem, darmowe miejsca parkingowe i jest spokojnie
@SendMeAnAngel: mieszkałam dwa lata w małym mieszkaniu. Pierwsze 35 m akurat miało sypialnie osobno wiec mieszkanie bomba było dla singla, drugie zaś 27m ale już bez oddzielnej sypialni. Fajne jak się dużo pracuje, a w domu jedynie śpi/odpoczywa na łóżku bo inaczej nie polecam spędzania dnia w takiej klitce.
@SendMeAnAngel hmm czy da sie mieszkać to zależy od projektu. O ile jest zrobiony z głową to małe mieszkanie może być całkiem funkcjonalne o ile masz pokój do spania + drugi w którym można przyjmować gości, odpocząć w dzień zjeść obiad gdy jest połączony np. z aneksem kuchennym. Takie projekt ma sens. Ale czasem jest tak zwłaszcza w blokach z lat 70,80 gdzie w wejściu masz aneks kuchenny, obok mały pokój i
@etui64: Tyle że kilkanaście lat temu takie 32 metry miałoby osobną kuchnię, a nie jakiś #!$%@? śmieszny aneks. Pół życia mieszkałem na 27 metrach i dobrze było, ale przynajmniej kuchnia była oddzielnym pomieszczeniem, więc nie trzeba było cały dzień słuchać, jak się matka garami tłucze.
Chodzi o układ kawalerki jak w załączniku. Salon z aneksem 20 m². Dla porównania mój obecny pokój 14 m², kuchnia 6,8 m², co łącznie daje 20,8 m². To się bardziej nadaje na zakład usługowy niż na mieszkanie. Można przedzielić salon na pół i zyskać biuro-sypialnię. Tylko czy w moim przypadku coś to zmieni? Wolałbym mieć osobną sypialnię i najlepiej osobną kuchnię. Z drugiej strony trudniej będzie zapomnieć, że w kuchni właśnie nastawiliśmy
SendMeAnAngel - Chodzi o układ kawalerki jak w załączniku. Salon z aneksem 20 m². Dla...

źródło: comment_JOlvMj0LMAmTwyZK3CLF10Ylb9oP5arN.jpg

Pobierz
Można przedzielić salon na pół i zyskać biuro-sypialnię. Tylko czy w moim przypadku coś to zmieni? Wolałbym mieć osobną sypialnię i najlepiej osobną kuchnię.


@SendMeAnAngel: Jak to jeszcze podzielisz, to będziesz miał klitki wielkości kartonu, w których będzie duszno i ciężko się obrócić, a wzrok będzie Ci się męczył z powodu ciągłego focusa krótkim dystansie. Jak już koniecznie chcesz mieć coś do oddzielenia, to rozważ jakieś przesuwne ścianki. Choć w zasadzie