Wpis z mikrobloga

#!$%@?, Mirki o co chodzi z tym nfz? Ciągle słyszę narzekanie, że kolejki, że olaboga. Ostatnio miałam skierowanie na usg - za 2 tygodnie zapraszam, rezonans magnetyczny głowy - za dwa miesiące zapraszam. Teraz mam skierowanie do laryngologa - 3 grudnia xD Dla mnie to są normalne terminy. Mam takie szczęście czy o co chodzi? Wszystko bez cito i na nfz oczywiście. Wszystko miło, sympatycznie. A każdy straszy kolejkami na za dwa lata.
#nfz #medycyna
  • 20
  • Odpowiedz
Dla mnie to są normalne terminy


@konsumatumest: ale taguj pasta. Boli cię brzuch od kilku dni, usg za 2 tygodnie to normalne? Rezonans za 2 miesiące, to już człowiek w połowie rehabilitacji powinien być...
  • Odpowiedz
@gardan: Pfff 6 miesięcy?! To na cito było chyba. Ja się zapisałem na Kriokomorę w Listopadzie ubiegłego roku, to zabiegi miałem w październiku (°°
  • Odpowiedz
rezonans magnetyczny głowy - za dwa miesiące zapraszam.


@konsumatumest: niektóre terminy badań można trafić za dwa tygodnie, za miesiąc, ale inne za rok, za dwa

no i 2 miesiące na rezonans jeśli to chodzi o głowę, to szału nie ma
  • Odpowiedz
@spere: no nie ma, ale byłam straszona terminem na przyszły rok i już szykowałam kasę na prywatne badanie. więc chyba u mnie w rodzinie musimy mieć szczęście, bo ktoś z rodziny w Katowicach poszedł z bólem brzucha i cyk usg za 3 dni. moja babcia do psychiatry? cyk w poniedziałeczek która godzinka pani pasuje?
  • Odpowiedz
@konsumatumest: to zależy od konkretnego szpita/przychodni i miasta.
Np w warszawie dostęp do usług medycznych w szczególności do internisty jest tragiczny :) bo te usługi są zakontraktowane na 1,5mln mieszkańców a tymczasem mieszka tutaj pewnie z 2,5-3mln cebulaków :). Tak jest taniej dla wojewody i miast. Z kolei 20km dalej w wołominie/radzyminie takie problemy to jakaś abstrakcja :)
  • Odpowiedz
@konsumatumest: @konsumatumest: to zależy od konkretnego szpita/przychodni i miasta.
Np w warszawie dostęp do usług medycznych w szczególności do internisty jest tragiczny :) bo te usługi są zakontraktowane na 1,5mln mieszkańców a tymczasem mieszka tutaj pewnie z 2,5-3mln cebulaków :). Tak jest taniej dla wojewody i miast. Z kolei 20km dalej w wołominie/radzyminie takie problemy to jakaś abstrakcja :).
Ja np. z NFZ do chirurga mam wizytę w połowie stycznia
  • Odpowiedz
@piastun: a w sumie to też racja - dużo zależy od specjalisty. może ciągle trafiam na takie krótkie terminy bo chodzę do konowałów, a do tych konkretnych sa kolejki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz