Wpis z mikrobloga

Mirasy, co myślicie o użyciu #domoticz do organizacji smart biura (300mkw)?
Chodzi mi głównie o sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem lub ewentualne automatyczne uzbrajanie alarmu w momencie gdy czujka nie wykrywa ruchu przez jakiś czas.

#raspberrypi #smarthome
  • 16
@Mard: domoticz to chyba najgorsze badziewie ze wszystkich smart systemów, jak czytam na grupie fb z czym ludzie walczą w domoticzu to mi się śmiać chce. użyj home assistanta, openhaba czy iobrokera (tego szczególnie polecam)
@knrwa123: @bibus:
Dziękuje serdecznie za informację!

Zastanawiam się tylko w jaki sposób można rozwiązać kwestię uzbrajania alarmu gdy ostatni pracownik wyjdzie z biura (wszyscy mają ruchome godziny pracy). Jedni moga przyjść do pracy w weekend, inni mogą wyjść w okolicy 1 w nocy.
Czy dobrym rozwiązaniem jest automatyczne rozbrajanie alarmu gdy pracownik zidentyfikuje się kartą dostępową?
@Mard: uzbrajanie możesz oprzeć o czujki ruchu, jak przez jakiś okres żadna z czujek nic nie wykryła to alarm uzbroi się sam, co do rozbrajania w oparciu o kartę to wg mnie nie jest to dobry pomysł, bo kartę zawsze można ukraść.
@knrwa123: Czyli automatyczne rozbrajanie alarmu o 7 rano raczej wchodzi w grę + muszę rozdysponować kody między wszystkich pracowników. Dzięki serdeczne :)!

Ciekaw jestem jeszcze jak przyjęłoby się rozbrajanie alarmu w oparciu o odcisk palca na jakimś czytniku :D.
via Android
  • 0
@niebieskisufit jestem jeszcze przed wybraniem systemu alarmowego. Rozglądam się ponieważ to projekt na przynajmniej 7 lat i nie chce utknąć w jakimś kiepskim systemie :D