Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mną kompot! Dostałem pracę w UK w zawodzie jako inżynier po 2 miesiącach bezrobocia po przyjeździe! Jest to dokładnie to co chciałem robić i kontynuacja mojego zawodu w Polsce. (ʘʘ)
Jakieś 2 miesiące temu zdecydowałem rzucić wszystko i spróbować ryzyka za granicą i pierwszy raz nie dość ze wyprowadzić się od rodziców to jeszcze do innego kraju.
Myślałem że to będzie bardziej tak, ze przepracuje z pół roku na magazynie szukając dodatkowo pracy w zawodzie i zajmie mi to dużo czasu ale udało się to tylko po 7 tygodniach od wylądowania ()
Warunki super, zarobki całkiem dobre, już umówiłem się nawet na urlop więc święta i sylwestra spędzę w domu :>
Jeszcze nie zacząłem ale jestem mega zmotywowany, chcę dać z siebie 100%

ps. okres bezrobocia i szukania pracy jest zupełnie wykańczający oO czekanie az ktos zadzwoni czy na maila i w miedzyczasie nic nie robienie totalnie mnie złamało. Cieszę się że wyszedłem z tego limbo

#uk #emigracja #wielkabrytania #pracbaza #wygryw #chwalesie #zagranico

wołam @padobar @brolapaw @ladzik @narwi jeśli interesowało was czy to dostałem
  • 58
czekanie az ktos zadzwoni czy na maila i w miedzyczasie nic nie robienie totalnie mnie złamało.


@Chytrylis: przy kolejnej zmianie będzie dużo łatwiej, bo już będziesz miał doświadczenie na lokalnym rynku w CV
@Chytrylis: @miki4ever: @PanJarzyna: Co to za #!$%@?? Jak w tym kraju ma być dobrze z takim podejściem? W kazdej pracy, obojętnie co by to nie było trzeba wykonywać ją jak najlepiej potrafisz. Jak będziecie kładli lache to przez całe życie będziecie trzepać worki po cemencie. To po pierwsze.
Po drugie. Czemu najpierw pojechałeś do UK nie mając ogarniętych rozmów o pracę? Poza tym inżynier to nie zawód.
@Marek1991: chodzi Ci o to czemu mając już bilety i będąc już po okresie wypowiedzenia nie ogarnąłem tego?
Powiem ci tak: z Polski szukanie pracy za granicą w zawodzie bez pokaźnego CV jest mało prawdopodobne. W CV nie miałem angielskiego adresu, angielskiego numeru telefonu. Oczywiście wysyłałem CV zanim wyjechałem ale niestety nie miałem szczęścia by ktos mnie na coś zaprosił, bo miasto w którym jestem zatrudnia głównie do oil/gas a ja