Wpis z mikrobloga

#xiaomi #blackfriday
Inteligentne odkurzacze Xiaomi. Jest już kilka wersji. Która jest optymalnym wyborem? Mam już #ilife v5 i podoba mi się, że dokładnie odkurza, ale wkurza mnie, że potrafi odkurzyć pół pokoju i wyjechać. Mam dość skomplikowany układ pomieszczeń i zdarza się, że jednego pokoju nie odwiedzi i się rozładuje.
Z tego co czytałem pierwsza wersja odkurzacza, skanuje pomieszczenie, ale nie zapamiętuje planu mieszkania. O co w tym chodzi?
Czy można brać z chin i czy jest różnica między global a CN wersja?
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szcz33pan: pierwsza wersja odkurzacza działa na takiej zasadzie, że jak najpierw włączyłeś aby odkurzył całe mieszkanie i następnie chcesz włączyć odkurzanie jednego pomieszczenia (zone cleaning), to normalnie masz widoczną mapę mieszkania, i rysujesz sobie coś w kształcie kwadratu / prostokąta w wybranym pomieszczeniu i wybierasz ile razy odkurzacz ma odkurzyć to pomieszczenie (od 1 do 3 razy).

Za każdym razem jak włączysz domyślny tryb odkurzania, to odkurzacz na nowo skanuje mapę.
misiek735 - @szcz33pan: pierwsza wersja odkurzacza działa na takiej zasadzie, że jak ...

źródło: comment_yYUgKbcGPw5v7dXzhyFgCeMvZ9NuElBM.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szcz33pan: różnica między china a global jest kwestią wygody. Jak masz inne urządzenia od xiaomi, na przykład purifier 2s oraz repeater w wersji chińskiej, a odkurzacz kupisz w wersji globalnej to nie będziesz w stanie kontrolować tych wszystkich urządzeń będąc zalogowanym w apce mihome z ustawionym serwerem china. Bo na serwerze china zobaczysz purifier i repeater, ale nie zobaczysz odkurzacza, i nie będziesz mógł go nawet dodać. Za każdym razem będziesz