Wpis z mikrobloga

Jaki sens ma porównywanie gry z realistyczną grafiką do gry o specyficznym, 'kreskówkowym' stylu graficznym. Równie dobrze można uważać że Borderlands wygląda ujowo. #!$%@?ąc od tego że w Fortnite zastosowano technologie graficzne o których w 2007 się nie śniło.
  • Odpowiedz
@Ruy_Lopez: grafika jest droga bo robiona recznie, jesli sprzet moze wygenerować 2 razy wiecej detali graficy maja 4 razy wiecej pracy zeby zachwycic. Gra kowbojach ma piekna grafije, ale w niej konia jaja sie na mrozie kurcza, i ktos ten algorytm i animacje pisal.
  • Odpowiedz
@NdFeB: Ja osobiście lubię absurdalne rozwiązania w grach, może nie aż takie cukierkowe ale nie ma nic lepszego niż ustawienie w ET intensywność myszki na maksa i 30 obrotów na sekundę XD
  • Odpowiedz
Gra kowbojach ma piekna grafije, ale w niej konia jaja sie na mrozie kurcza, i ktos ten algorytm i animacje pisal.


@topikPajak: Swoją drogą ciekawe jakie to uczucie, pisać algorytm kurczenia się końskich jaj na mrozie.
  • Odpowiedz
@STM32_bujneo: to pokaż mi który taki tytuł ma niby wysokie wymagania. Bo jak napiszesz mi Fortnite to wyśmieję z urzędu. Minecrafta nie ma co brać pod uwagę bo cała logika gry jest napisana w ciężkiej, wysokopoziomowej Javie która jest raczej stosowana z myślą o multiplatformowych aplikacjach najczęściej biznesowych niż rozrywkowych.
  • Odpowiedz
prawda jest taka, że rynkiem tym rządzą dzieciaki. A dzieciaki kasy nie mają co za tym idzie nie mają mocnych sprzętów


@Ingvarr100th: ja #!$%@?, jest 99999999 wytłumaczeń dlaczego kreskówkowa grafika się sprzedaje lepiej od tej super mega realistycznej a ty wybrałeś #!$%@? xD

porównaj sobie rekomendowane wymagania do Planet Zoo, które ma takie stereotypowo kreskówkowych ludzików
https://www.gry-online.pl/gry/planet-zoo/zb5778
do #!$%@? nawet takiego RDR2, które ma zdecydowanie bardziej "realistyczną" grafikę
https://www.gry-online.pl/gry/red-dead-redemption-ii

widać, że
  • Odpowiedz
stereotypowo kreskówkowych ludzików


@niochland: i na ludzikach się kończy. Reszta oprawy, otoczenie oraz zwierzęta wyglądają dość dobrze i na pewno nie są kreskówkowe. Stąd pewnie większe wymagania ale co tam, postrzeganie jak zacząłeś na ludzikach to tak zostawiłeś.

widać, że na rynku gierek orientujesz się jak typowy boomer


@niochland: sam gówno wiesz ale atak musi być. Wściekły wykopek w #!$%@? agresywny bo jakże inaczej

I jeżeli uważasz to:
Rekomendowane: Intel
  • Odpowiedz
@Ingvarr100th: Jesteśmy na etapie, że już nie musimy gonić realizmu, bo go w całkiem niezłym stopniu osiągnęliśmy. Teraz producenci mogą wykazać się inwencją twórczą, tworzyć wyjątkowe światy, a nie tylko realistyczne.
  • Odpowiedz
mnie sie wydaje, ze to dlatego, ze realistyczna grafika nie jest nikomu potrzebna do dobrej zabawy, czasami takie kreskowkowy design pasuje do klimatu


@Ruy_Lopez: ponadto nierealistyczna grafika idzie w parze z mniejszymi wymaganiami sprzętowymi. Na dobry sprzęt nie każdego stać, a już na pewno nie nastolatków, którzy bardzo często stanowią większość graczy danego tytułu.

Ja od siebie dodam, że mam sprzęt, ale nadal wolę grać w gry, które mają mniej realistyczną
  • Odpowiedz
ponadto nierealistyczna grafika idzie w parze z mniejszymi wymaganiami sprzętowymi. Na dobry sprzęt nie każdego stać, a już na pewno nie nastolatków, którzy bardzo często stanowią większość graczy danego tytułu.


@Wuxian: No i generalnie stylizowana grafika znacznie lepiej się starzeje. Np. nie grałem nigdy na Nintendo 64 (więc nie mam do tych gier żadnej nostalgii), ale jak patrzę na screeny, czy filmiki z gier na tę konsolę, to zdecydowanie bardziej przyjemne
Szysznik - > ponadto nierealistyczna grafika idzie w parze z mniejszymi wymaganiami s...

źródło: comment_0qEm53L5orZD8wntJokGMDAHd1bvS9Cf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@NdFeB: a prawda jest taka, że rynkiem tym rządzą dzieciaki. A dzieciaki kasy nie mają co za tym idzie nie mają mocnych sprzętów.

Nie wiem w sumie po co piszę taką oczywistość, chyba dlatego że się striggerowałem niczym feministka w kopalni


@Ingvarr100th: @NdFeB: @Ruy_Lopez: Ruy_lopez 100% racji. Liczy się grywalność. Grafika od pewnego poziomu jest mało istotna.
  • Odpowiedz
@Ingvarr100th: wciaz te wymagania sa 10x wyzsze niz "realistyczny" Crysis 1. Crysis 1 na takim kompie dziala w 120 fps na ultra i to uzywajac zaledwie czesci mocy karty graficznej, poniewaz crysis 1 nie korzysta z wiecej niz 2 rdzeni i karta (oraz procesor) spi. Zreszta Crysis 1 w zasadzie tez jest troche kreskówkowy :P
  • Odpowiedz