Wpis z mikrobloga

#nostalgia mocno - moim pierwszym autem był właśnie maluch. Wdzięczna czerwona strzała o dziwo na włoskiej budzie 80 rok produkcji. Szalone 25km mocy i coś czego nie miał prawie żaden maluch do samego końca produkcji - OBROTOMIER.

To sprawka mojego Taty który dbał o to by skubaniec trzymał się naprawdę dobrze pomimo rajdów z kumplami po bezdrożach, jeżdżeniu w 6 osób na ogniska i innych rzeczy których nie będę przytaczać bo głupio. Ale kochałem go, momentami nienawidziłem by później znów docenić szczególnie w zimie gdy mijałem zakopane i buksujące auta koło których przejeżdżałem bokiem. I to nim uczyłem się zachowania auta na drodze. Bo wiecie co się robi w zimie z tylnonapędowym autem ;D

To z nim zresztą wiąże się jedna z bardziej przypalowych historii w moim życiu. Miałem 12 czy 13 lat, rodzice gdzieś wyjechali zaś kluczyki od malucha wisiały w bardzo widocznym miejscu. A jak wiemy okazja czyni dachowanie i późniejsze naprawianie szkód młotkiem, śrubokrętem i trytytkami.

Ojciec oczywiście zdał sobie sprawę że trochę krzywa kierownica tak naprawdę została wykręcona i przykręcona w sposób który miał zamaskować tragiczna geometrię po dzwonie, wgniecenie przodu nie zamaskowaly uderzenia młotkiem zaś zapasowe koło różniło się odcieniem więc dostałem zasluzone baty.
Zawsze je dostawałem za kłamstwo zresztą za każdym razem wiedziałem za co dostaję, boląca dupa nie była problemem - problemem był ban na motorynkę i kompa przez miesiąc. To był smutny okres w moim nastoletnim życiu :( Zresztą to chyba w tym okresie dorwałem się do wiatrówki i powybijałem okna w naszym starym składziku.
Nuda proszę wysokiego sądu - winna była młodzieńcza chęć zabicia nudy.

Ogólnie maluszek musiał się u mnie znaleźć choć jest to wersja 1.0 - w przyszłości planuje dwustronny, wypalenie przodu i tyłu maluszka na jednym kawałku drewna. Może pociągnę serie #prl? Zobaczymy, schematów dużo w sieci a temat dobry pod wieloma względami.

Swoją drogą;
Przegazowka, wyłączenie zapłonu, dodanie gazu włączenie zapłonu. Ktoś wie co się wtedy działo w maluchu? ;D

#rozkminkrzaka #nostalgia #prl #fiat126p #dziendobry #wspomnienia
Pobierz bkwas - #nostalgia mocno - moim pierwszym autem był właśnie maluch. Wdzięczna czerwon...
źródło: comment_9jRuaMxHdjVReU6F0Nxho6SGe0rfINdx.jpg
  • 11
@seledynowa_panienka póki co nie będą dostępne - to co mam zostawiam na festiwal Rękodzieła i Rekidziełafest we Wrocławiu.

Na stronie będę mieć już raczej wersję 2.0 - czyli podwójne wypalenie z obu stron przodu i tyłu maluszka + fiat 125p + syrenka + warszawa + mikrus, ale to dopiero od nowego roku gdy trochę zaoszczędzę ;p