Wpis z mikrobloga

W związku ze ściekiem który wylał się wczoraj pod wpisem i niebywałym poziomem absurdu niektórych komentarzy postanowiłem :
Wpłacę 500 zł na dowolnie konto wskazane przez osobę która jako pierwsza w komentarzu zaprezentuje formalny algebraiczny dowód na nieprawdziwość równania 6 x 3 = 6 + 6 + 6 w dziedzinie liczb całkowitych Z (zgodnych z definicją podaną tutaj.
Szczególnie do udziału zachęcam wszystkich tych, którzy w komentarzach dowodzących nieprawdziwości powyższego odsyłali innych do podstawówki. Macie szansę się wykazać.
#matematyka #szkola #nauczyciele #gruparatowaniapoziomu
  • 357
@kielus:
Uczeń zgodnie z treścią dodawał jednakowe składniki, powinien mieć zaliczone i pochwałę za sprawne użycie przemienności zanim pojawiło się to na lekcjach.
Został ukarany za wiedzę, poprawne zostało bez komentarza przekreślone jak błąd, gdy błąd był po stronie nauczyciela - ocenianie wg innej treści zadania niż znajdująca się na papierze.
Polskie szkolnictwo...

Sprawdzanie poprawy w zeszycie:
- A ta strona? 40*7? Takiego przykładu nie było na sprawdzianie. Aż 40...
-
Dobrze Panie humanisto ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TomTailor100:

Chcesz mnie obrazić? Ukończyłem dwa kierunku na politechnice, obecnie moja praca polega w 50% na programowaniu w visual basicu i analizie danych Panie inzynierze :)

Dlatego wiem, że ważne jest nie tylko liczenie, ale wiedzenie co autor (autorzy) miał na myśli i jakie błędy mogli popełnić. Przydawało mi się to pisząc np. instrukcje lutowania lub projektując stoły i proces
@KakaowyTaboret: I po tak doświadczonym życiu wymagasz by uczeń klasy 1-3 rozwiązywał łamigłówki pt. „Co autor miał na myśli”. Powoli wchodzimy w schemat myślenia pod klucz przy tym toku rozumowania. Jako absolwent politechniki powinieneś doskonale rozumieć, że nauka na uczelni nie miała za zadanie nauczyć Cię czegoś co doprowadzi Cię do określonej pracy, a rozwiązywania problemów (w tym kreatywności), znajdowania informacji i odpowiedniego zrozumienia ich. Jeśli uważasz ze domyślanie się co
Powoli wchodzimy w schemat myślenia pod klucz przy tym toku rozumowania. J


@TomTailor100:

Nie jeśli nauczyciel wyjasnił o co chodzi i powiedział, że 6 worków po 3 kulki, to nie to samo co 3 worki po 6 kulek. Dziecko w podstawówce może takich rzeczy nie rozumieć i dlatego nazywa się to nauczaniem podstawowym. Nauczyciel powinien wyjasnić, że wynik jest ten sam, a potem dać przykłady praktyczne- jak ten z szafką i
@KakaowyTaboret: A widzisz właśnie chciałem z szacunkiem podziękować za dyskusje na poziomie dopóki nie doczytałem ostatniego akapitu. Najwyraźniej jesteś bardzo uczulony na swoim punkcie skoro nazywasz to obrażaniem, ale to już nie moja sprawa, mam większy dystans do siebie najwyraźniej i nie zamierzam już wnikać kiedy ostatnio pomagałeś komuś z podstawówki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podam Ci jeszcze protip: dyskusja jest zdrowa, póki nie pojawiają się w
Najwyraźniej jesteś bardzo uczulony na swoim punkcie skoro nazywasz to obrażaniem, ale to już nie moja sprawa, mam większy dystans do siebie najwyraźnie


@TomTailor100:

Szkoda, że nie do innych.

Dobrze Panie humanisto ( ͡° ͜ʖ ͡°)


a potem:

. Jeśli uważasz ze domyślanie się co autor miał na myśli j działanie wg tego schematu jest dziedziną logiki i matematyki to nie powinieneś się czuć urażony określeniem humanista,
@KakaowyTaboret: Taki mój charakter choleryk z domieszką sangwinika, jako flegmatyk zbierający argumenty na pewno znasz wszystkie plusy i minusy każdego typu charakteru. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mnie tylko zastanawia, po co Mirki śledzą historię kogoś, dla mnie to zawsze takie creepy. "A wyciągnę brudy z jego historii, dokręcę mu śrubę". Tak sobie to tłumaczę, ale może się mylę ?
Taki mój charakter choleryk z domieszką sangwinika, jako flegmatyk zbierający argumenty na pewno znasz wszystkie plusy i minusy każdego typu charakteru. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TomTailor100:

Nie znam wszystkich plusów i minusów. A choleryk, flegmatyk to podział starożytny. Mam małą fobię dotycząca psychiatrów i psychologów więc ten przedmiot chciałem zaliczyć i zapomnieć jak najszybciej

Mnie tylko zastanawia, po co Mirki śledzą historię kogoś, dla mnie to zawsze
@KakaowyTaboret: > Nie znam wszystkich plusów i minusów. A choleryk, flegmatyk to podział starożytny. Mam małą fobię dotycząca psychiatrów i psychologów więc ten przedmiot chciałem zaliczyć i zapomnieć jak najszybciej

Twierdzenie Pitagorasa, także wywodzi się ze starożytności, ale do dzisiaj znajduje zastosowanie. Dodatkowo upraszczasz podział choleryk, flegmatyk nie jest poprawny, ponieważ każdy z nas ma każdego typu charakteru po trochu a dominujące to są te, o których się mówi. Stąd ten