Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #psychologia ?
Jak zapomniec o bylej? Od rozstania minelo 6 lat, a ja ciagle czuje sie tak samo zle lub nawet gorzej. Przez te lata rozwijalem sie dalej, spotykalem z innymi, od roku mam dziewczyne... Czy wizyta u psychiatry/psychologa moze w tym pomoc? Wszystko mi o niej przypomina, bylismy niby tylko 3 lata, ale czuje ze to byla ta jedyna i lepszej juz nie bedzie :/ czytalem juz wiele rad w necie jak sobie z tym poradzic, ale nic nie dziala, serio. Zauwazylem ze tworze sobie z nia nowe wspomnienia, cos na zasadzie: slysze nowy fajny kawalek na spotify, pewnie by sie podobal mojej bylej. I gdy slucham go drugi raz wyobrazam sobie ze go sluchalismy razem XD przeciez to jest chore. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, ze dochodzi poczucie winy, bo rozstalismy sie dlatego, ze nie chcialem z nia wyjechac za granice. Potem okazalo sie, ze slabo sobie radzila i zaczela dorabiac przez prostytucje. Przez to czuje do niej obrzydzenie, ale jednoczesnie czuje sie winny, bo wiem ze gdybym z nia wyjechal to by tak nie skonczyla :/ nie chce sie z nia kontaktowac ani dluzej jej znac, nie chce nic wyjasniac itd zablokowalem ja wszedzie gdzie sie dalo zeby i ona nie miala szansy na kontakt ze mna, chce ja po prostu zapomniec. Czy to mozliwe? Jak zyc, co robic?:/
Dodam jeszcze, ze prawdopodobnie przez to mam mysli samobojcze, niby zyje mi sie spoko, bez szalu typu apartament i imprezy codziennie, ale nie narzekam na jakosc mojego zycia, poza tym aspektem psychicznym. Jednoczesnie mysle sobie o dotychczasowym zyciu i wiem ze lepiej juz nie bedzie. Gdybym mial wymienic w punktach najwazniejsze i najbardziej emocjonujace wydarzenia z mojego 31 letniego zycia, to w 90% bylyby to rozczarowania :/ po prostu od kilku lat zyje juz w takim przekonaniu, ze nic dobrego mnie nie spotka..
Dziekuje z gory kazdemu kto chociaz sprobuje jakos pomoc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Nie siedź w domu w ferie i w wakacje](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania polecam psychoterapeutę. Jestem w podobnym wieku i też ciągle sytuacje z przeszłości nie pozwalały mi cieszyć się życiem, pomimo bycia w długim szczęśliwym związku wciąż żyłem wspomnieniami i porażkami sprzed lat. Żyłem przeszłością i nie dawało mi to iść do przodu. Psychoterapia pozwoliła mi pozbyć się tych natrętnych myśli i powoli ruszyć do przodu. Wspomnienia zawsze zostaną, ale nie myślę o tym już tak często, a nawet jeśli się zdarzy to
Sytuacja jest o tyle skomplikowana, ze dochodzi poczucie winy, bo rozstalismy sie dlatego, ze nie chcialem z nia wyjechac za granice. Potem okazalo sie, ze slabo sobie radzila i zaczela dorabiac przez prostytucje. Przez to czuje do niej obrzydzenie, ale jednoczesnie czuje sie winny, bo wiem ze gdybym z nia wyjechal to by tak nie skonczyla :/


@AnonimoweMirkoWyznania: dlaczego czujesz się winny?
To była jej decyzja. Wiele ludzi ma problemy finansowe