Wpis z mikrobloga

#technologia #hosting #www #email
Cześć Mirki,
Możecie mi polecić tani dobry hosting dla osoby prywatnej - głównie do utrzymywania adresu email w postaci imię@nazwisko.pl
Potrzebuje mieć tam:
- zaparkowaną domenę na serwerach DNS dostawcy
- serwer www, php, MySQL
- serwer poczty aktualnie 5 kont, około 20 aliasów
- miejsca co najmniej 40GB
Dodatkowym bonusem byłby darmowy certyfikat ssl, może być Let's Encrypt.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
PS. aktualnie posiadam hosting w home.pl ale za przedłużenie chcą 492zł na rok. Jak zakładałem cena była około 9,99.
PSS. Bez problemu poradzę sobie z przeniesieniem danych, baz i zawartości poczty.
  • 19
@sisohiz: Większość hostingów ma tak, że po roku płacisz duuuużo więcej.
Więc albo będziesz mieć stały koszt hosting, np. 200 PLN/rok albo 9.99 PLN/pierwszy rok i ileś tam kolejne.
Zobacz dhosting, ovh, ale ogólnie to musisz być przygotowanym na to, że zapłacisz albo więcej od razu, albo mnie na starcie i więcej po roku.
@sohost: Mam zajęte aktualnie 18,4GB z czego 99% to moja prywatna poczta. Wasza oferta jest fajna ale jakby ktoś potrzebował super szybkich dysków, żeby strona www się generowała ekspresowo.
Potrzebuje głównie dostęp do mojego konta pocztowego, nikt więcej nie korzysta z tego. Serwer www wykorzystuje tylko co udostępnienia jakiegoś pliku raz na ruski rok.
@sisohiz: na podstawie swoich doświadczeń z firmami nazwa, home, kylos, mydevil - zdecydowanie polecam mydevil. Jak chcesz dodatkowy rabat to polecam swój ref code - http://www.mydevil.net/pp/DCEL933ZF5 - ale tak czy inaczej firma godna polecenia. Stabilnie, szybko, kontakt dobry. Nie jest to na pewno najtańszy hosting, ale - w moim mniemaniu - najlepiej zbalansowana cena do jakości. I taniej niż w home :) No i obniżka abonamentu za lata użytkowania też jest
@paramyksowiroza: Przejrzeliśmy logi i przy dwóch próbach odwiedzin o godzinie 9 i 11 faktycznie mogłeś nie uzyskać dostępu do naszej witryny z powodu wcześniej nałożonej blokady na zakres hosta IP, w którym Twój adres IP się znalazł.
Adres został usunięty z restrykcji, na chwilę obecną analizujemy okoliczności przez które dostęp został zablokowany.
Przepraszamy za uniedogodnienia, sytuacja w przyszłości nie powinna mieć miejsca.
@sisohiz: Z tańszych polecam sohost dla małej strony (powinni dawać kod na -25% jak ich poprosisz, może jeszcze "WYKOP" działa), a z lepszych to mydevil na większą stronę (refkod na -20% zniżki: Q6AHK03OZO )