Wpis z mikrobloga

sie ma
chce zacząć trenować k1 lub muay thai ale nie wiem co byłoby lepsze dla osoby która ze tego typu sportami nie miałal nigdy do czyniania.
+ nie wiem też gdzie więc prosiłbym też o polecenie jakiegoś miejsca w Łodzi, i kiedy zacząć bo zgaduje że są zapisy dla nowych co jakiś czas
#sztukiwalki #kickboxing #muaythai
  • 4
@YKR23: Ja zaczynałem od thaia mając zerowe doświadczenie z sw. Najlepiej znaleźć klub gdzie masz dobry dojazd, bądź masz tam bardzo blisko, żebyś nie omijał treningów ze względu na choćby korki. Przeważnie pierwszy trening masz za darmo, możesz próbować w kilku miejscach. Poza tym - chodź regularnie, słuchaj rad trenera i kolegów starszych stażem.
@TataStifflera: ale jak działają te grupy dla "nowych" w sensie one sie tworzą co jakieś nie wiem 3 miesiące czy po prostu ide do takiej gdzie ludzie już trenują jakiś czas sory ze glupio pytam ale wole sie upewnic niz pojsc gdzies gdzie nie powinienem
@YKR23: Ja spotkałem się z cyklicznie rozpoczynającą się grupą początkującą, ale też w małym klubie grupą mieszaną. Polecam początkującą bo nauczysz się dobrych podstaw, poruszanie się, garda, proste. A później to juz sam ogarniesz która grupa, klub jest dla Ciebie.
@YKR23: MT od K1 różni się głównie tym, że w K1 nie masz łokci i są inne zasady walki w klinczu. Reszta jest zbliżona, bo K1 to tak naprawdę formuła walki, a nie osobny sport. W K1 na początku walczyli ludzie którzy wywodzili się z kick-boxingu, karate, tajskiego boksu itp.. Teraz po prostu na K1 uczą wszystkich rzeczy pod zasady K1, ale też ludzie startują w różnych formułach kick-boxingu.

Co do