Wpis z mikrobloga

Jakie przyprawy i szybkie malokaloryczne skladniki (warzywa) mozna dac do passaty pomidorowej, zeby zrobil sie z tego smaczny sos? Mam na mysli np warzywa z puszki.
Ogolnie moje gotowanie polega na ugotowaniu 400g ryzu/makaronu, usmazeniu 1kg miesa, dodaniu 2 sosow ze sloika, wymieszac, poporcjowac i w pojemniki - lunch na 4 dni zrobiony w 20minut.
No ale w tych gotowych sosach, mimo ze smaczne, to cukru nayebane zdrowo, wiec chce mieszac sobie sam na bazie passaty.
Jakies sprawdzone przepisy? Nigdy nie wychodzilo mi dobieranie smakow i przypraw ;f

Edit: kluczowe jest, zeby to byly gotowce z zalewy, ze sloika lub puszki, bo nie chce mi smazyc cebuli, papryki itd, poza tym to podbija ilosc tluszczu, ktory jest potrzebny do smazenia. Tutaj chodzi o maks prosta, maks szybka kuchnie silowniana, przygotowanie dalej ma trwac 20 minut ;)
#dieta #gotujzwykopem #mikrokoksy
  • 13
@kRpt jak wywalic cukinie, dax papryka z octu i czosnek w prochu, to obleci chyba :)
A znacie moze ludzie jakies gotowe mieszanki przypraw, cos w stylu tych, ktore sa w warzywach na patelnie, np wloskie, takie, srakie? To by mnie ustawialo bo nie umiem into proporcje przypraw. Ja widzialem chyba tylko do kuchni chinskiej.
@hesuss: Jakiego cukru, tam to może łyżeczkę masz reszta cukrów pochodzi z warzyw i samych pomidorów. Ja propsuję mocno te sosy łowicza, dawtony, pudliszki, jakieś pataksy z odbrobiną tłuszczu itp. Szybko, smacznie, gówna w składzie nie ma. Samemu żeby zrobić sos będziesz siedział w #!$%@? długo, bo przede wszystkim baza pomidorowa do nabrania zajebistego smaku wymaga długiego gotowania. Warzywa musisz obrać pokroić, wrzucać w odpowiedniej kolejności, bo jedne szybciej się #!$%@?ą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hesuss: mój "przepis" razem ze zmywaniem i gotowaniem ryżu obok trwa 20 minut. Gotuj jak najwięcej i się w końcu nauczysz, z przyprawianiem tez trzeba wprawy.
@hesuss: jak dasz sobie dwa sosy ze słoja na dzień to nic ci nie będzie. Nawet jakby 20g tego cukru tam było to to jest znikoma ilość w porównaniu do twojego dziennego jadłospisu.