Wpis z mikrobloga

@vadbadbad: ale ze jak
chodzi ci o WISP?

Jaky kurde no.
Zaklamy ze masz jakiegos hotspota darmowego w zasiegu. Masz router z WISP i vpn, wiec laczysz sie nim do tego hotspota i co dalej?
@sunkillmoon: @Norskee: @Koliat: W domu jest router (nazwijmy go router A) podłączony do internetu. Chodzi o to aby było takie urządzenie, które prześle sygnał z tego routera zaszyfrowany przez VPN do drugiego routera (nazwijmy go router B) do którego będę podłączona i z którego będę brać internet :-)
inaczej: adres IP udostępniany z routera B będzie inny niż z adres IP routera A :-)
czyli: router A daje adres
@vadbadbad: no ja wciaz nie mam pewnosci czy rozumiem
ale
VPN ma sens jak powiedzmy
masz dom w warszawie z jakas wewnetrzna siecia, a masz w zasiegu jakis hotspot, laczysz sie do tego darmowego routera hotspotem z WISP i jest na nim odpalony vpn serwer

Teraz jedziesz do Katowic i w katowicach masz router, którym podłączasz się do tego routera z domu w Warszawie żeby mieć dostęp do sieci ?????????
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vadbadbad: czy ja wiem - wysyła heartbeat raz na moment a i tak większość leci szyfrowana, takie połączenie to i tak pikuś przy telemetrii androida ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koliat: bardziej chodzi o to zeby nikt nie widzial gdzie sie lacze z internetem (uprzedzajac pytania to nie, nie robię nic nielegalnego ;-) ) bo jak sie polacze bez vpn tak poprostu do routera to mozliwe ze ten kto ma wladze nad routerem moze zdalnie podlaczyc sie do mojego komputera, oraz widziec gdzie buszuję w sieci
bo jak sie polacze bez vpn tak poprostu do routera to mozliwe ze ten kto ma wladze nad routerem moze zdalnie podlaczyc sie do mojego komputera, oraz widziec gdzie buszuję w sieci


@vadbadbad: Jak ktoś ma władzę nad twoim routerem to wszystko może.

Ale ja też nie rozumiem co chcesz osiagnąć. Rozumiem, że chcesz po prostu zrobić by twój router kierował cały ruch sieciowy przez VPN?