Wpis z mikrobloga

@matixrr:
No nie do końca bo wydawało mi się że chodzi o rozróżnienie między dziedzinami IT np sieci, programowanie, grafika, a to dużo zmienia itp.

@TrueGrey:
Najbardziej interesują mnie języki pokroju python, java, ewentualnie jakies cpp czyli bardziej nowożytne języki

Nie chodzi mi o szukanie pracy na wypoku, a o doradzenie w jaki sposób mam znaleźć firmy zatrudniające zwykłych studenciaków. Wszędzie roi się od senior fullstack a ja jestem zwykłym
@Pomylileasnazwy:

Nie chodzi mi o szukanie pracy na wypoku, a o doradzenie w jaki sposób mam znaleźć firmy zatrudniające zwykłych studenciaków.


Jeśli nie chodzi Ci o konkrety, to proszę:

google + pytanie znajomych albo ludzi z kierunku, ew. targi IT jak jakieś będą.

A jeśli jednak jakieś konkrety Cię interesują to może spróbuj w Nokii, bo z tego co pamiętam tam CPP robili i spore ilości studentów brali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pomylileasnazwy: nie jesteś juniorem jeśli masz 0 doświadczenia i nie posiadasz nawet wiodącego języka (z tego jasno widać, że nie robisz nic poza tym co Ci każą na studiach) xD
junior to osoba z co najmniej rokiem doświadczenia.
@Pomylileasnazwy: ziomeczku, powiem Ci tak, sam byłem w identycznej sytuacji co ty kiedyś. Po pierwszym roku studiów zdałem sobie sprawę ze niczego się tam nie nauczę i muszę coś samemu ogarnąć albo będę w dupie. Poszedłem w wakacje na staż a od drugiego roku studiów pracowałem już rownolegle. Jak kończyłem magisterkę miałem już 4 lata doświadczenia gdy moi koledzy dopiero wchodzili na rynek.
Moja rada jest taka: szukaj jakieś stażu, warto
@Pomylileasnazwy: ciężko powiedzieć. Ja miałem dużo szczęścia bo praca znalazła mnie przez znajomego. Wykorzystaj studia na nawiązanie kontaktów, bo to chyba najcenniejsze co z całych studiów zyskasz. Szukaj jakiś małych firm, które często się nie ogłaszają na portalach ale wezmą ludzi z ulicy jak ktoś ogarnia. Wiem ze to żadna konkretna porada ale na początku potrzeba trochę szczęścia. Poznawaj ludzi, nawiązuj znajomosci, możesz się przejść po lokalnych firemkach, jakieś hackatony, konferencje
@Passer93: ok, dałeś mi dużo więcej niż większość poprzednich komentarzy

Ja jeszcze nie wiem w czym się odnajdę i dlatego chcę szukać jakiegoś stażu nawet za gówno pieniądze, a ludzie (chodzi o niektórych wypoków wyżej...) oczekują ode mnie obeznania przynajmniej mida. No niestety taki portal ze śmiesznymi obrazkami
@Pomylileasnazwy wykop to alternatywna rzeczywistość nie przejmuj się tym zbytnio. Ja na początku zlapalem staż za 1000zl za miesiac, w cpp bo mało ludzi to ogarnia i jest mała konkurencja. Potem pierwsza pracę miałem jako Android dev, a jako że firma była mała to skakałem też po innych technologiach i od projektach. Język to tylko język, nie przyzwyczajaj się do niego zbytnio na całe życie. Wykorzystaj właśnie okres studiów by poskakać po