Wpis z mikrobloga

Parę pytań od nowego kociarza:

1) czy to normalne że 500g kotek je ponad 100g mokrej karmy dziennie? (Ferringa)
2) czy kociaki poznają świat przez gryzienie wszystkiego? Jestem w trakcie odzwyczajania go ataków na dłonie i stopy, co wychodzi coraz lepiej ale na przykład gdy siedzi mi na kolanach w pewnym momencie zaczyna gryźć spodnie mam mu tego także zabraniać?
3) matka porzuciła cały miot, jako jedyna przeżyła i zauważyłem że co pewien czas zaczyna ssać kocyk lub misia i ugniatać go przednimi łapami. Jak rozumiem symuluje sobie tak bliskość matki, czy mam jej przerywać?
4) ile razy dziennie sika kot? Czy 6-8 razy dziennie to norma?
5) czy kitku wolno plusa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koty #kiciochpyta #kitku
Pobierz TheFriendlyNeighbor - Parę pytań od nowego kociarza:

1) czy to normalne że 500g ko...
źródło: comment_Fp9UglQ7Ej0UYMuvMOJHz4Bbpqr4TOrl.jpg
  • 29
@TheFriendlyNeighbor: mam dwuletniego kocura, typ samiec alfa, łowca, zabijaka. Ale ma takie chwile, że przychodzi, kładzie się na klatce piersiowej (mojej), głowę kładzie na moim zamieniu i zaczyna właśnie ssać w okolicach obojczyka XD nie wiem nawet jak to nazwać, porównałbym to do coś w rodzaju odruchu do ssania cyca przez małe xd wyczytałem, że to choroba sieroca z powodu zbyt wczesnego zabrania od matki i w zasadzie nie mam serca,
choroba sieroca z powodu zbyt wczesnego zabrania od matki


@papaj_21_37: @Neye: wychowałem 4 kociaki, które nie miały matki od pierwszego tygodnia życia (porzucone albo matce się coś stało, nie wiadomo). U żadnego nie zauważyłem takiego odruchu. Z kolei kiedyś kotka moich rodziców urodziła małe i została u nas mała kotka - ona nawet po roku ssała matkę i nie dało się tego jej oduczyć.
3. Za wcześnie odebrana od matki? Tak, nawet będzie próbować ssać sutki innych kotów jako dorosła. Nie pytaj czy ludzi też, mam kota co tak robi, ale nie próbowałem sprawdzać czy też ludzi i nie będę.


@push3k-pro: Jeden z kotów wzięty ze schroniska do dzisiaj (a ma 10 lat) ssie np rękawy albo fragmenty czegoś z miękkiej tkaniny, na przykład pasek od szlafroka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19