Wpis z mikrobloga

Mam problem z hazardem, tzn. Wg nie mam, ale mam, nie widzę go, ale moja żona widzi, ja sobie tłumacze że wszystko pod kontrolą, ale zadłużenie tego nie potwierdza, ogólnie to poker, troszeczkę mecze, czy w związku z tym powiniem zrezygnować całkowicie z tego (zdrowo rozsadkowo) bo jakoś nie chce z tym kończyć (lubię zagrać w poksa czy obstawic coś) ostatnio inba w domu bo chciałem zagrać w pokera na żywo i raczej nie będę mógł :(:( ogólnie poblokowalem się na pokerze i bukmacherce, miał ktoś podobne problemy?! Ogólnie finanse mamy pod kontrolą żeby nie bylo, że wpadłem w totalne długi, mamy kasę na dom, jedzenie, wakacje, ale długi jakieś są :/
#hazard #pytanie #poker #
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RAMBOnaBOSO: rodzielność majątkowa i psycholog. Nawet jak teraz rzucisz to jeśli tego nie przepracujesz ze specjalistą (sam ze sobą jeśli jesteś w stanie) to będzie wracało przez całe życie
  • Odpowiedz
@RAMBOnaBOSO: koncz z tym jak najszybciej dopóki nie wpadniesz w jakiś ciąg i nie zniszczysz sobie życia, hazard to gówno i niezależnie czy grasz w ruletkę, pokera czy automaty
  • Odpowiedz
@RAMBOnaBOSO: Chciałbym napisać, że to wina hazardu czy pokera, ale problem najprawdopodobniej leży głębiej u Ciebie. Tu potrzeba psychologa. Bo gdyby nie poker, to pójdziesz obstawiać mecze, gdy tutaj nie wypali, to zaczniesz grać na automatach, pózniej zakładać się z kolegami o byle co, o coraz większe kwoty. Gdy tutaj już będzie problem to pewnie zaczniesz się doszukiwać magii liczb w totolotku itd.
  • Odpowiedz
@RAMBOnaBOSO Ale nie wrzucaj pokera do bukmacherki i innych hazardów. Ja rozumiem że masz problem ale tutaj akurat przegrywasz z ludźmi którzy są od Ciebie lepsi, więc to wina złego zarządzania bankrollem albo niedostosowania stawek
  • Odpowiedz
@nejfan ludzie często nie rozumieją nawet zasad, a co dopiero rozumienia samej istoty gry. @Maver87 #poker to nie jest wgrywanie czy przerywanie. Poker to podejmowanie decyzji. Jrsli dla Ciebie jest to zwykle stawianie kasy na karty ktore widzisz, to mozesz to traktować jako zwykłą, losową gre hazardową, jak na przykład lotto. Jeśli jednak sie w to zaglebisz, poznasz tą gre od drugiej strony. To bardzo wymagajaca gra, która w Polsce została wzucona
  • Odpowiedz
@nejfan
@Moj_Panie #!$%@? panowie weźcie przeczytajcie czym jest hazard według definicji i przestańcie #!$%@?ć. Nie pojechałem na mistrzostwa Polski które miały miejsce dwa dni temu bo moje AA było gorsze w rozdaniu z KK - preflop zagrane all in. Poker to hazard i koniec kropka. To że mniej niż automaty to nie znaczy że to nie hazard.
  • Odpowiedz
#


@Maver87: bo jakieś dziesiątki tysięcy wykresów profesjonalnych graczy, które idą w górę jak od linijki, to wcale nie potwierdzają tego że czynnik losowy w okresie dłuższym niż kilka tygodni/miesięcy (w zależności od formatu) nie ma żadnego znaczenia :D mentalnie jesteś w komunie, skoro masz wpływ na każdą decyzję i oczekujesz że dane zagranie ci przynosi profit nie w tym momencie, a po prostu w długim okresie czasu, to nie, to
  • Odpowiedz
@Maver87 znasz zapewne pojęcie statystyki i prawdopodobieństwa. Twoje AA w heads up nie mialy 100% tylko 82%, wiec zapewne zdawales sobie sprawe z tego, ze mogą przegrać. Niestery w turniejach wariancja jest bardziej odczowalna niz w casch, bo sstanowi byc albo nie byc w dalszej rozgrywce. Odpaść z AA preflop to nic przyjemnego, ale jednak jest to wynikiem statystyki. Spróbuj sovie przypomnieć ile razy Twoje AA wygraly, a ile razy przegrały preflop.
  • Odpowiedz
@Moj_Panie
@aiker "Hazard – wszystkie gry pieniężne, w których o wygranej w wymiarze losowym decyduje przypadek, lub algorytm naśladujący wyniki losowe" - czy poker nie wpisuje się w tę definicję? Krótkie pytanie i wydaje mi się że proste.
  • Odpowiedz
@Maver87 rozumiem o czym mówisz Mirku. Tak jak mówisz, poker wpisuje się w tą definicję w Polsce, gdzie definiuje to ustawa napisana na kolanie, przy czym są kraje i miejsca na świecie, gdzie jest to traktowane i postrzegane inaczej. Brydż, ktory również jest grą karcianą na pieniadze, jakoś nie został podpięty pod hazard, mimo tego, ze tam też wystepuje element losowy w postaci kart, ktore dostajesz. Wydaje mi się, ze to co
  • Odpowiedz
@Maver87: Wiesz, czynniki losowe są również w chociażby piłce nożnej, czy to że na szali są ogromne pieniądze nie sprawa że to również gra hazardowa? Wiadomo, to jest bardzo specyficzny przypadek, pokera, czy chociażby inwestycji nie można porównać do czegokolwiek innego, ponieważ są to bardzo specyficzne branże. Także jak chcesz się kłócić o definicję, to tak wedlug tego może i można podpiąć pokera pod hazard, chociaż też by trzeba było dodatkowo
  • Odpowiedz
@aiker zamiast piłki nożnej dałbym skoki narciarskie, gdzie wiatr jest czynnikiem losowym, który dosyć mocno wplywa na uzyskane wyniki. Nie każdy zrobi rekord skoczni z wiatrem pod narty, do tego trzeba mieć jednak pewne umiejętności
  • Odpowiedz