Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 302)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie... muzycznie, a to za sprawą kultowej komedii...

" Blues Brothers " (1980)

**Jake Blues (John Belushi) wychodzi z więzienia i wraz z bratem Elwoodem (Dan Aykroyd) otrzymują misję od Boga - mają uratować sierociniec, w którym się wychowali. Żeby zarobić pieniądze, decydują się reaktywować swój stary zespół i dać koncert. Niestety coś, co łatwo brzmi, jest niełatwe do wykonania, zwłaszcza gdy ma się na karku byłą narzeczoną, policję z całego Chicago czy grupę nazistów z Illinois...


Zwiastun. Strona Filmweb.
Film on-line, z lektorem, w 1080p na [[ Cda ]**](http://bit.ly/CDA-1980-Blues_Brothers-1080p-lektor).

Film oprócz pamiętnej muzyki obfituje w wiele zabawnych scen, jak również w widowiskowe pościgi samochodowe, gdzie tuzinami rozbijają się policyjne radiowozy...

Ps. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem sceny z tymi radiowozami - w polskim kultowym teledysku "Ucieczka z tropiku". Wtedy nie wiedziałem z czego to było, dopiero kilka lat później trafiłem na film. Były lata 80-te, a tu pojawił się videoclip jak z innego świata, w dodatku z jednym z najlepszych utworów muzyki elektronicznej. Teledysk był wtedy jednym z najczęściej odtwarzanych przez polską telewizję. Klip „Ucieczka z tropiku” uznany został za najlepszy teledysk roku 1984.
Później przynajmniej z 25-30 lat tego nie słyszałem/nie widziałem , aż poszukałem go na YouTube - na szczęście tytuł na zawsze miałem zapamiętany ;) Dziś brzmi i wygląda równie dobrze, tym bardziej że klip został cyfrowo odświeżony... ( W HD na → YouTube )


A tu dla przypomnienia 9 najlepszych, najbardziej charakterystycznych fragmentów filmu "Blues Brothers", każdy po ok. 3 minuty...
[⇨ YouTube ]

Film doczekał się sequela, "Blues Brothers 2000" (1998) , ale to już nie było to samo. Fabuła raczej wtórna, niczym nie zaskakująca, jedynie muzyka była ok...

Po 18 latach Elwood Blues (Dan Aykroyd) wychodzi na wolność. W tym czasie wiele się zmieniło. Jego brat nie żyje, ich zespół nie istnieje, a sierociniec, w którym się wychował, został zamknięty. Przygnębiony Elwood zabiera z sierocińca 10-cio letniego Bustera i kilku muzyków, wyruszając do Luizjany. Postanawia wziąć tam udział w konkursie zespołów bluesowych.

Nowi "Blues Brothers" są ścigani przez policję, moskiewską mafię oraz grupę prawicowych ekstremistów.


Zwiastun. Filmweb. On-line z lektorem na CDA.

Poprzedni wpis → kultowa świąteczna komedia z Cheavym Chasem...
"Witaj Święty Mikołaju".

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#komedia #muzykaelektroniczna #muzyka #lata80 #klasyka #filmnawieczor #nostalgia #gimbynieznajo #ogladajzwykopem #wykopplus30club #film #filmy #kiedystobylo
Montago - (Wpis nr 302)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie... muzycznie, ...

źródło: comment_vJtdoXXrTaf4LLLxHurzTq4e7LBPFltD.jpg

Pobierz
  • 14
@Montago o ile kasetę znałem na pamięć, a potem płytę, a na filmie bylem zesrany ze szczęścia i że śmiechu, to kiedy spróbowałem sobie obejrzeć ponownie po latach to cóż....
Takich filmów jest więcej, no Grace :-) oglądać się już tego raczej nie da ale muzyka...