Wpis z mikrobloga

Program do kosztorysowania - jaki najlepszy darmowy?
Wiem, że pewnie pełno płatnych ale może jest jakiś darmowy a przybliżony. Zależy mi żeby było dużo knr z elektryki + budowlanki + teleinformatyka.
Jestem również studentem więc jeżeli jakaś firma udostępnia swój w pełnej wersji dla studentów to proszę i informacje.
(Długo już korzystam ze starej wersji Normy)
Pozdrówka i dzięki za pomoc
#kosztorys #kosztorysant #elektryka #budowlanka #teleinformatyka #inzynieria #programy
  • 4
@Mirkomil: @kuba0060:

Excel, ew. Darmowy libreoffice + trochę wiedzy na temat tego co chcesz wycenić. Norma czy Zuzia wraz z KNR ami to relikt przeszłości, impreza dla masochistów i tych których zmusza inwestor do takiej wyceny.
@jednostronnyelementspajajacy: nowych technologii? Nie rozumiem, jak kojarzę to tam nawet nie było kamer w IP, jedynie "Krosownice CCTV". Chyba że coś innego mam na myśli. Przeglądając przedmiary z normy czasem można się złapać za głowę, np. rozbudowa systemu kontroli dostępu szt. 1 xD I domyślają się jaki producent, jakie przejście, później się okazuje że chodzi o dołożenie tripoda z KD, przy wejściu na teren obiektu, 50 m od budynku + studnie