Wpis z mikrobloga

Małe pytanie do katolików. Jeśli chcecie żyć wg zasad z tej waszej świętej książki i jakiegoś Żyda sprzed 2000 lat, to kurde czemu nie żyjecie z dala od cywilizacji i jej zdobyczy? Koczując, mieszkając w lepiankach, zbierając i polując? Zamiast szkoły tylko religia, zamiast szpitali - modlitwa, żyjcie w swej ciemnocie i zabobonach. Unieście się honorem i żyjcie jak Amisze, kurcze! A ludzi żyjących obecnie zostawcie w spokoju!

#wiara #religia #katolicyzm #chrzescijanstwo #bekazkatoli #bekazprawakow
Pobierz xandra - Małe pytanie do katolików. Jeśli chcecie żyć wg zasad z tej waszej świętej k...
źródło: comment_Hq6m10BHd2NAVhqnDUPdT4uYZwiJwrGh.jpg
  • 248
@xandra:
Bo to nie ma nic wspólnego z religią. Jezus uczył, żeby nie być gnojem, tylko tyle. Nie interesowała go ekonomia, technika, seks, i pierdyliard innych rzeczy.

Czemu po prostu nie odpieprzysz się od innych ludzi, niech sobie żyją jak chcą i robią co chcą? Myślisz, że katolicy Ci zagrażają? Na większość możesz pluć, wyzywać, może się spojrzą jak na chorą osobę, ale nikt Ci krzywdy nie zrobi.

Nie ma nic
Bo to nie ma nic wspólnego z religią. Jezus uczył, żeby nie być gnojem, tylko tyle. Nie interesowała go ekonomia, technika, seks, i pierdyliard innych rzeczy.


@the_revenant: To cholernie mało wiedział, ogólnie mniej niż przeciętny dzieciak z pierwszych klas podstawówki obecnie ;)

Czemu po prostu nie odpieprzysz się od innych ludzi, niech sobie żyją jak chcą i robią co chcą?

To niech oni się odpieprzą ode mnie? Czemu z moich podatków
@Harmonia: No tego ich przebierańcy w kieckach uczą, tak? Niby wg tej świętej książki?

@the_revenant: Zapomniałam. Żydów mam gdzieś, póki co nic mi nie każą i do niczego mnie nie zmuszają ¯\_(ツ)_/¯ A na swoją opinię "naród wybrany" sobie widocznie zasłużył, skoro przeganiali ich 47 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia. https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/990663,zydzi-byli-wypedzani-47-109-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego

@Trelik: Bo Mikołaj w czerwonym kubraczku, czapce i z brodą to pomysł na reklamę Coca Coli? Konkretnie wpadli
@xandra: Musialbym sprawdzić czy rownież wtedy nie był to ośrodek chrześcijański. Jednak w starożytności przy praktycznym braku opieki zdrowotnej pierwsze szpitale były przytułkami. Prowadzenie takiego interesu wymagało pewnej bezinteresownosci. I o tym zazwyczaj min. mówił Chrystus. Też nie lubię fanatyków narzucajacych swoje zdanie, ale czasem trzeba się zastanowić kto jest kim. A moze po co tracic czas na naukę jesli ignorancja przynosi efekty natychmiast? ;) Trzymaj sie. :)
@Harmonia: @xandra:

Jest sporo osób, które kierują się zasadami dobrego współżycia z bliźnimi, zakładają że dobro odpłaca dobrem i wiara im w tym pomaga ale ... jest też spora część, która "wierzy" bo im odpowiada schemat w którym za największe #!$%@?ństwo dostaną przebaczenie gdy poklęczą przy spowiedniku.

Na swój sposób wiara, przynajmniej według mnie, ma zdjąć z człowieka kwestię analizowania przyczyn i skutków, normować sposób życia. Im mniej człowiek myśli
@vonBielau: Nie no, przecież tam Jezus uzdrawiał i ponoć jego apostołowie, no i na przykład JP II... Skoro o przytułkach mowa, co powiesz na ciała ponad 800 dzieci w kiblu przyklasztornym w Irlandii?

@Trelik: Udowodnij mi, że ten twój św Mikołaj chodził w czerwonej czapce z pomponikiem xDDD

@chilon: Dokładnie. Tylko te zasady dobrego współżycia w społeczeństwie są nam wpajane w obecnych czasach już w przedszkolu...
@Yu_liiia: Czyżby? Powiedz to Coca Coli xDDD

W ukształtowaniu i rozpowszechnieniu jego współczesnego wizerunku, stworzonego dopiero w 1931 roku, pomogły... reklamy napoju Coca-Cola. Jeden z pierwszych wizerunków Św. Mikołaja został stworzony w 1823 roku przez Clementa Moore'a w wierszu ,,A Visit from St. Nicholas" (,,Wizyta Świętego Mikołaja"). Przedstawił Mikołaja jako elfa w miniaturowych saniach, zaprzężonych w maleńkie renifery.


https://www.coca-cola.pl/baw-sie-dobrze/ciekawostki/historia-swietego-mikolaja