Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika potrzebuję porady. Znalazłem w domu głośniki Sony Ericsson mps-100 2x3W bodajże, przerobiłem sobie pod zasilanie USB, + kanały L+P złączyłem i podłączyłem pod głośnik Creative 2+1, jeżeli dam głośność na 50% w Creative to one grają bardzo głośno a sub+ oryginalny głośnik cicho, dało by radę coś podłączyć, aby obniżyć moc(napięcie w kablu sygnałowym) małych głośników? Na kablu gdzie podłączam do głośnika te małe?

#elektryka #pytanie #majsterkowanie
daaniel121 - Mirki z #elektronika potrzebuję porady. Znalazłem w domu głośniki Sony E...

źródło: comment_ySeOoaIgDP8o27LmEXfvI3MFf3ojTyPo.jpg

Pobierz
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daaniel121: W subwooferze masz wyjścia głośnikowe, a nie sygnałowe.

Z tego co napisałeś wnioskuję, że nie jesteś tego faktu świadomy.

Podlutuj się bezpośrednio pod głośniki, najlepiej odłącz je od fabrycznego wzmacniacza, nie zasilaj ericssonów.
  • 0
@ciasteczkowy_otwur Głośniki miały oryginalną wtyczkę SE, odciąłem ja, w 1 kablu miałem 4 kabelki, w 2 kabli było 6,

1 głośnik; DCI, GMD, masa sygnału, i kabel do wzmacniacza z kanałem
2 głośnik (wzmacniacz) kable dCi, GMD masa sygnału, L kanał, P kanał, i ten kabel do wzmacniacza który łączył drugi głośnik we wtyczce

1. DCI i GMD wiadomo pod kabel USB,
2. Te inne kable zlaczylem
3. Masa sygnału, L+P zlaczylem
  • 0
@StaryWedrowiec tak nie byłem świadomy, a jak tak działa, nie może tak zostać? Coś się stanie?
Jeżeli bym przedłużył kable to bym miał już straty(glosniki bez wzmaka sonego), czyli głośniki grały by ciszej, i planowałem dołożyć jeszcze kilka takich... Bo nie ukrywam nawet spoko to gra.
  • 0
@ciasteczkowy_otwur Chciałem tak zrobić, alee wtedy nie mam kontroli nad małymi, bo one będą podłączone do convertera TV, a nim nie da się sterować, głośność tv już nie działa z pilota, tylko z głośników.

Chyba, że jakis potencjometr? teraz czytałem coś